real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
19 Ağustos 2013

‘Halk Bize Güveniyor’

 CDDDDDDDDDBAŞKAN NECATTİN DEMİRTAŞ HİZMETTEKİ BÜYÜK ADIMLARI ANLATTI.

 DEMİRTAŞ; “ HALK BİZE GÜVENİYOR”

 BAŞKAN DEMİRTAŞ BENGÜTÜRK TV’DE HİZMETLERİNİ ANLATTI.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Bengütürk Televizyonunda canlı yayınlanan ‘Başkanlar Konuşuyor’ programında  hayata geçirdiği hizmetleri ve projeleri anlattı.

Bu akşam 20.00-22.00 arasında Bengütürk Tv’de canlı yayında kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Halk Ekmek, Çorba Ekmek, Askıda Ekmek, Hilal Kart, Çöpler Altın Oluyor, Çöpünüz Altın Oluyor, Engeller Ortadan Kalkıyor,  Atık Yağların Geri Kazanımı, Yeraltı Konteynerı, 23 Nisan Çocuk Trafik Eğitim Parkı gibi projeleri ekranlardan kamuoyu ile paylaştı.

HALK EKMEĞİNE KAVUŞTU

Samsun’da hayata geçirilen Halk Ekmek Fabrikası’nın belediyenin kasasından tek kuruş harcanmadan Yap-Devret-İşlet yöntemiyle halkın hizmetine sunulduğu söyleyen Başkan Necattin Demirtaş, “ Günlük ekmek üretme kapasitesi 220 bin olan Halk Ekmek fabrikasında fırıncıları mağdur etmemek için 75 bin ekmek üretiyoruz. Buradaki amacımız, fırıncıları mağdur etmemek. Son teknoloji üretim sistemi ile hijyenik bir ortamda üretilen halk ekmek fabrikasının zemininin epoksi adı verilen malzeme ile kaplı olduğundan fabrika zemini mikrop ve bakteri üremesine fırsat vermemektedir.” dedi.

 

ASKIDA EKMEĞİ DEVLET DESTEKLEMELİ

Askıda ekmek projesiyle toplumsal barış ve kardeşliği yaygınlaştırmaya çalıştırdıklarını anlatan Demirtaş,  Askıda ekmek projesinin devlet desteğinde yürütülmesi gerektiğini söyledi.

Belediye olarak uyguladıkları askıda ekmek projesinin İç işleri Bakanlığı tarafından yerel yönetimlere örnek gösterildiğini vurgulayan Başkan Necattin Demirtaş, “ Askıda ekmek projemizle hayırseverlik müessesini anlamlı kılmak gayesiyle unutulan yardımlaşma geleneğini günümüze modern bir kimlik kazandırdık. Kampanya ile ilgili kurduğumuz www. ekmeginipaylas. org sitesinden, belediye veznesinden ve SMS’le bağış yapılabiliyor. Hayırseverler ekmek yazıp Avea 8055, Vodafone ve Turkcell’den 9086’ya 1 SMS atarak 5 TL ekmek bağışında bulunuyor. ” diye konuştu.

MİNİK YÜREKLERE TRAFİK BİLİNCİ

Trafik kurallarına duyarlı bilinçli bir nesil yetiştirmek arzusuyla Derebahçe mahallemizde 4 bin metrekarelik alanda 23 Nisan Çocuk Trafik Eğitim Parkı adını verdiğimiz  hizmetimizi hayata geçirdik. Burada ilköğretim çağındaki çocuklarımız trafik kurallarını eğlenerek öğreniyor. Karayollarının standartlarına uygun yollar, kavşak, alt ve üst geçitler bulunan parkımızda, çocuklarımız etüd sınıflarımızda uzman eğitimcilerden öğrendikleri teorik bilgileri trafik polisleri eşliğinde uygulama fırsatı buluyor.” şeklinde konuştu

SAMBİS’TE İLK YARIM SAAT ÜCRETSİZ.

Gençler için önemli bir bisiklet projesi olan SAMBİS’i hayata geçirdiklerini ifade eden Demirtaş, ” Kullanım bakımı açısından SAMBİS Dünyada ilk. Kartlı sistemle kullanılıyor. Kullanım için ilk yarım saat hiç kimseden ücret almıyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerimiz için ilk 2 saat ücret istemiyoruz. Kredi kartıyla kiralanabilen bu bisikletlerimiz, hırsızlık olaylarına karşıda GPS aracılığıyla uydudan takip edilebiliyor. Gençlerimize yönelik hayata geçirdiğimiz bu projemiz, Samsunlu vatandaşlarımızdan da büyük ilgi görüyor.” diye konuştu.

Kiralamanın kartla yapılması yönünde yapılan söylemlere açıklık getiren Başkan Demirtaş, “ Bize kredi kartı ile değil de neden para kullanılarak kiralama yapılmadığını soruyorlar. Para ile kiralama imkanı sağladığımızda velisinden habersizce bisiklet kullanacak çocukların kaza, yaralanma ve ölüme neden olabilecek vakıalarda belediyeyi sorumlu tutacaklar. Bizde bu sebeple çocuklarımızın bisikletleri veli izni ve kontrolü ile kullanmasını istiyoruz. “ diye konuştu.

MHP’NİN HİLAL KARTI PROJESİNİ UYGULADIK.

Üniversitede okuyan ve sanayide çalışan çocuklara ücretsiz çorba ve ekmek dağıttıklarını söyleyen Demirtaş, “ Milliyetçi Hareket Partisi’nin Hilal Kart olarak genel seçimler öncesi kamuoyu ile paylaştığı projeyi belediye olarak biz hayata geçirdik. İhtiyaç sahibi 2 bin 800 ihtiyaç sahibi vatandaşımıza ‘Hilal Kart’ adını verdiğimiz sistemle, ekonomik seviyelerine göre 75, 100, 150, 200 TL olarak toplamda nakit yardım yapıyoruz. Yardıma muhtaç vatandaşlarımızın reklamını değil, ihtiyacını gidererek yardım yapıyoruz.  Yardıma muhtaç vatandaşlarımıza Hilal Kart aracılığıyla kendi ihtiyaçlarını karşılama imkanı verdik. Komşusunun dahi yardım aldığından haberi olmadan marketlerden alışverişlerini yapabiliyor.” dedi.

SAMSUNDAKİ SEL GÜNDEMDE

Atakum’da Ramazan Bayramın ilk günü yaşanan sel felaketinde İlkadım Belediyesi olarak verilen desteği gündeme getirerek sunucunun sorularına cevap veren Başkan Demirtaş, “ Selin yeri ve yurdu olmaz. Geçen sene sel, Canik İlçesini vurmuştu. Bu yıl Atakum’da sel oldu. Biz bu konuda kendimizi sorumlu hissettik. Tüm ekibimizi sel bölgelerine görevlendirdik. Maalesef, ülke genelinde alt yapı konusunda eksikliğimiz  var.  Atakum’da bu seneki yağış miktarı, Canik’te geçen yıl meydana gelen  yağışın 2 katı büyüklüğünde. Canik için son bin yılın yağışı denildi. 1 sene sonra Canik’teki yağışın iki katı büyüklüğünde  Atakum’da yağış oldu. Meteorolojinin açıklamasına göre mevsimsel rejim değişiklikleri oluyor. Ama biz önlemimizi almalıyız. Yağmur sularının denize ulaşabileceği  yeraltı box sistemi oluşturmalıyız. Bu eksiklik, bizim temel sorunumuz. Bu sel, her yerde yaşanabilir. Yağış rejimi değişiyor. Su gidecek yer bulamayınca taşkınlara neden oluyor. Bu yüzden alt yapıya kaynak aktarılmalı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Bey’de alt yapıya kaynak aktarmak ister. Ama kaynağı yok. Kaynağım yok da diyemiyor. Çünkü bu işler çok maliyetli. Bu konuda devletin ülke genelinde alt yapıya destek vermesi gerekir. Yerin altına yapılana halk itibar etmiyor. Halk görselliğe önem veriyor. Geçen sene, Canik’te 14 kişi hayatını kaybetti. Hepimiz bunu unuttuk. Millet olarak çabuk unutuyoruz. Burada alt yapıya kaynak transferi lazım.  Hizmet kanalı oluşturmamız lazım. Geçtiğimiz birkaç yıl önce Amerika’ya gittiğimde orada sordum. Siz bu işi nasıl yapıyorsunuz diye?. Orada İller Bakası gibi bir banka var. Alt yapı konusunda destek veriyor. Orada planlı yeraltı box sistemi var. Bizde de olmalı.”  ifadelerini kullandı.

BOX SİSTEMİNDE AVRUPAYI ÖRNEK ALMALIYIZ

Avrupa’da yaygın olarak uygulanan yer altı box sisteminin Türkiye’de de faaliyete girmesi gerektiğinin altını çizen Demirtaş, “Avrupa ülkeleri asfaltta box sistemini uyguluyor ve alt yapıları da çok sağlam. Box sistemi sayesinde, elektrik, doğalgaz, su gibi çalışmalar için asfalt yüzeyine dokunmadan  yeraltına inilerek yapılan bir sistem.  Biz de ise durum tam tersi. Yeni döktüğümüz asfaltlar 2 gün sonra tekrar eşilerek tahribata uğruyor. Bunun önüne geçilmesi gerekir. ” dedi.

YILLIK 879 BİN TL TASARRUF.

Yer altı konteyner sisteminin ekonomik olarak belediyeye kazanç sağladığını ifade eden Başkan Demirtaş, ” Akaryakıt, günlük sefer sayısı ve amortisman giderleri ile proje alanında uygulanan yeraltı konteyner sisteminin yıllık 879 bin TL tasarruf sağladığını kaydetti. Yeraltı konteyner sistemi  belediye sağladığı avantajları anlatan Başkan Demirtaş, ” Proje alanı olarak seçilen kesiminde100.Yıl Bulvarı ile Atatürk Bulvarı arasında kalan kısımda günlük toplanan 300 ton çöpün  %43-52’sinin (yaklaşık 130 ton) toplanmaktadır.  Yer altı konteynırları büyük hacimli kapasitesi ile klasik toplama yapılan konteynırlara göre kıyaslandığında dolma süresi uzamaktadır.  Bu da çöp toplama sefer sayısını düşürmektedir. Düşen toplama sefer sayısı nakliye için kullanılan akaryakıt miktarının düşmesini sağlamaktadır. Bu sistemle Karadeniz bölgesinde bir ilki gerçekleştirerek çevre il ve ilçe belediyelerine örnek olduk.” diye konuştu.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.