step mom and son porn videos

logo

reklam
22 Ocak 2014

Göz Seyirmesi Miyopun Habercisi Olabilir..

goz-segirmesi-gizli-astigmat-ve-miyopun-habercisi-5575327_2253_400Gözün sık sık seğirmesi, eğer gözlük takılıyorsa göz numarasının arttığına işaret edebilir. Uzmanlara göre, gözdeki seğirme ayrıca gizli astigmat, miyop veya hipermetropun habercisi de olabilir.

Dünyagöz Samsun’dan Opr. Dr. Birgi Sönmezer, göz seğirmelerinin sık aralıklarla ve uzun süre devam etmesinin ciddi göz hastalıklarının işareti olabileceğini söyledi. Dr. Birgi Sönmezer, “Gözünüz sık sık seğiriyor ve bu seğirme sizi rahatsız edecek derecede uzun süre devam ediyorsa, nedeni gizli hipermetrop, miyop ve astigmat olabilir. Bu durumda ise hemen göz doktoruna başvurmakta yarar var” dedi.

Gözlük takan hastalarda göz seğirmesinin göz numaralarının artması veya azalması anlamına gelebileceğine işaret eden Opr. Dr. Birgi Sönmezer, şöyle konuştu: “Gözlük takan hastalarda göz numarası düşmüş veya artmış olabilir. Kişi bunun farkında olmadan aynı gözlüğü takmaya devam ediyorsa, seğirme artabilir.”

Opr. Dr. Birgi Sönmezer ayrıca göz kapağının iltihaplanması, göze yabancı maddelerin girmesi sonrasında bunlara bağlı olarak göz seğirmelerinin de olabileceğini kaydetti.

YORULAN GÖZ, SEĞİRİR

Uzun süre bilgisayara bakmak, çok televizyon seyretmek ve kitap okumanın gözü yorabileceğini belirten Opr. Dr. Birgi Sönmezer, gözün aşırı yorulduğunda da tepkisini seğirme ile gösterebileceğini söyledi.

Uyku ve dinlenme saatlerine dikkat etmenin, mümkün olduğunca bilgisayar kullanımını azaltmanın, evde yumuşak ve parlak olmayan aydınlatmaları tercih etmenin göz yorgunluğuna bağlı göz seğirmelerini azaltmaya yardımcı olacağını dile getiren Sönmezer, ayrıca geceleri göz kapağına nemlendirici sürüp hafif hafif kapak cildini yüz kemiğine doğru bastırarak masaj yapmanın faydalı olacağını belirtti.

BU BELİRTİLERDE HEMEN DOKTORA BAŞVURUN

Göz seğirmesinin ciddiye alınması konusunda uyarıda bulunan Op. Dr. Birgi Sönmezer, görüldüğünde hemen doktora gidilmesi gereken belirtileri şöyle sıraladı: “Göz seğirmesi uzun süre devam ederse ve gittikçe şiddetlenirse, yüzün diğer bölümlerinde kasılmalar da birlikte olursa, gözde şişlik, kızarıklık veya çapaklanma varsa, seğirme, göz kırpıştırma yani gözü tamamen kapatan bir şekil alırsa, göz kapağında düşüklük olursa.” – SAMSUN

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.