real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
24 Şubat 2014

Genç’ten 2. Devlet Üniversitesi müjdesi

canik haber (2) (1)Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun’a 2. Devlet Üniversitesi kazandıracaklarını müjdeleyerek, talep yazısının Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK)’na gönderildiğini söyledi. Genç, “Yerimiz hazır, adı Samsun Sosyal Bilimler Üniversitesi olacak” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Yavuz Selim Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun’a ilk özel üniversitenin ardından şimdi de 2. Devlet Üniversitesi’ni kazandıracakları müjdesini verdi. Bir kahvehanede vatandaşları dinleyen ve onlarla sohbet eden Başkan Genç, Meclis Üyeleri ile muhtarların da bulunduğu buluşmada Samsun’u üniversiteler şehri yapmaya kararlı olduklarını söyledi.

TALEP YAZISI YÖK’TE

Samsun’a ilk özel üniversite olan Canik Başarı Üniversitesi’ni kendilerinin kazandırdığını belirten Başkan Osman Genç, “16 Büyükşehirinhemen hemen hepsinde 2. Devlet Üniversitesi var. Peki ama Samsun’da neden yok? Bizim bu yönde 2,5 yıldır çalışmamız var. İlk defa şimdi duyuruyorum. Çünkü epey mesafe aldık. Düvecik’te 2. Devlet Üniversitesi için 138 dönümlük bir yer ürettik. Bu yeri Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne devrettik. Rektörümüzle 2 hafta önce görüşerek Samsun’a 2. Devlet Üniversitesi talep yazısını Yüksek Öğrenim Kurumu’na gönderdik. Üniversitemizin adı da hazır. Adı Samsun Sosyal Bilimler Üniversitesi olacak” dedi.

ÜNİVERSİTE ALTYAPISI HAZIR

Samsun’u dünya şehri yapacak projeler ürettiklerine işaret eden Genç, “Biz Kültür Müdürlüğümüzün yaptığı sıradan etkinlikleri proje diye halkımıza sunmuyoruz. Bizim işimiz şehrimizi daha ileriye götürecek büyük ölçekli projeler üretmek, şehrimize, halkımıza hizmet etmek. Nasıl ki Canik’te hayalleri gerçekleştirdiysek, şehrimizi de üniversiteler şehri yapacağız. Bütün altyapımız hazır. İşte biz böyle projeler üretiyoruz. Bunu gerçekleştirdiğimizde esnafımız kazanacak, dolmuşçularımız kazanacak, ilçemiz kazanacak, şehrimiz kazanacak” diye konuştu.

2. ÖZEL ÜNİVERSİTE VE FAKÜLTE YERİ DE HAZIR

Canik’te başka üniversite ve fakülte alanları da ürettiklerini ifade eden Başkan Osman Genç, “Yine ilçemizde 2. Özel Üniversite ve OMÜ Fakültesi ile 2 adet öğrenci yurdu için de yerlerimiz hazır. Bunlar için de girişimlerimizi yaptık ve önemli mesafeler aldık. Bu noktada 30 Mart yerel seçimleri çok önemli. Türkiye’mizin gelişiminin önüne set çekmek isteyenlere sandıkta gereken cevabı vermeliyiz. Birlik-beraberlik içerisinde olduğumuz sürece başaramayacağımız iş yoktur” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.