real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
15 Ağustos 2013

‘Festival ve Şenlikler İptal Edilmeli’

misir-halkinin-acisini-paylasma-adina-festiva-4942364_400‘Mısır Halkının Acısını Paylaşma Adına Festival ve Şenlikler İptal Edilmeli ‘

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Mısır’da darbe karşıtı göstericilere yapılan müdahalede yüzlerce kişinin öldüğü ve binlerce kişinin yaralandığına dikkati çekerek, Mısır halkının acısını paylaşma adına Türkiye genelinde çeşitli kurumlarca planlanan konser, eğlence, festival ve şenlik gibi etkinliklerin iptal edilmesi veya ertelenmesi çağrısı yaptı.

SESSİZ KALMAMALIYIZ

Milletvekili Demir, Nahda, Rabiatul Adeviyye ve diğer meydanlarda, barışçıl gösterilerle darbeyi protesto eden milyonlarca Mısır halkının, üçüncü bir katliama maruz kaldığını belirterek, “Demokratik hakları için meydanlarda bulunan Mısırlılara yapılan bu müdahale kabul edilemez. Yüzlerce kişinin öldüğü ve binlerce kişinin yaralandığı olaylara Türk milleti olarak sessiz kalamayız. Orada kardeşlerimiz ölürken, bizler burada acıya ortak olma adına bir şeyler yapmalıyız.” dedi.

TEPKİMİZİ GÖSTERMELİYİZ

Mısır halkıyla dayanışma içerisine girilmesi gerektiğine dikkati çeken Milletvekili Demir, “Mısır başta olmak üzere Suriye, Filistin, Kerkük, Arakan, Doğu Türkistan buradaki kardeşlerimiz bu tür kanlı olaylara maruz kalırken, bizler seyirci kalmamalıyız. Türkiye genelinde özellikle yaz aylarında çeşitli kurumlarca yapılan ve yapılması planlanan konser, festival ve şenliklerin her türlü eğlencenin iptal edilmesi gerekir. Orada yaşanan acıya ortak olma adına bunu yapmalıyız. Yaşanan insanlık dramına tepkimizi göstermeli, sesimizi yükseltmeliyiz.” diye konuştu.

İPTAL EDİLMEZSE VATANDAŞ GİTMESİN

İnsanlık onurunun her şeyin üzerinde olduğunu dile getiren Milletvekili Demir, “Bir kısım insanlar dünyanın çeşitli coğrafyalarında acı çekip, katledilirken, bir şey yokmuş gibi eğlence yapmamalıyız. Acı çeken, zulme uğrayan kardeşlerimizin acılarını paylaşma adına bu tür faaliyetleri iptal edilmeli. Şenlik, festival, eğlence ve konserler iptal edilmiyorsa da, vatandaşlarımız olayı protesto ederek, gitmemeli. Bir tarafta acı varken, bir tarafta eğlence olmaz. Herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.