real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
06 Ocak 2014

Ev Sahibine İyi Kiracıya Kötü Haber…

evYargıtay kiracı ile ev sahibini ilgilendiren önemli bir karara imza attı.Yargıtay iki kirayı ödemeyen kiracının tahliye edilmesini istedi

Yargıtay, kira bedelini ancak iki kez noter kanalıyla yapılan ihtar sonucu ödeyen kiracının tahliye edilmesine yönelik açılan davayı reddeden yerel mahkeme kararını bozdu. İstanbul’da meydana gelen olayda kiracı ile mülk sahibi arasındaki ödeme sıkıntısı mahkemeye taşındı. Yerel mahkeme ev sahibinin noter kanalıyla gönderdiği iki ihtardan sonra kirasını ödeyen kiracıyı haklı bularak, ev sahibinin davasını reddetti. Mahkeme kararı mülk sahibi avukatı tarafından Yargıtay 6. Hukuk Dairesi’ne temyize gönderildi.
İKİ HAKLI İHTAR VAR
Yargıtay 6. Hukuk Dairesi, iki haklı ihtar nedeniyle açılan davada tahliyeye karar verilebilmesi için kiracının bir kira yılı içerisinde iki haklı ihtara sebebiyet vermiş olması gerektiğini hükmetti. İhtar tebliğinden sonra yapılan ödemelerin iki haklı ihtarın oluşmasına engel teşkil etmeyeceğini vurgulayan Yargıtay, bir yıldan kısa süreli sözleşmelerde iki haklı ihtar oluşmayacağını vurguladı. Bu gerekçelerle tahliyenin reddini öngören yerel mahkeme kararı bozulmuş oldu.

kaynak:.emlakeki.com/

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.