real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
17 Eylül 2013

ETİ BAKIR’ DA FİRMA DEĞİŞTİ

amanyok-tanki-yapim-isini-alan-firma-tum-guve-5070669_400Samsun’da 7 işçinin öldüğü amonyak tankı faciasından sonra Eti Bakır A.Ş., tankın yapım işini başka bir firmaya verdi. Amanyok tankı yapım işini alan firma tüm güvenlik tedbirlerini aldı.

Samsun’un Tekkeköy ilçesi Eti Bakır İşletmesi’nde Amonyak tankı yapımı inşaatı sırasında 22 Kasım 2012 tarihinde meydana gelen olayda, 300 ton ağırlığındaki dev kapağı kaldırmaya çalışan vincin zeminden dolayı dengesi bozulmuş ve tankın yapımında çalışan 7 işçi tonlarca ağırlığındaki tank kapağının altında kalarak feci şekilde can vermişti.

Olayla ilgili ihmali bulunanların yargılanmasına devam edilirken, Eti Bakır’ın sahibi olan Cengiz Holding amonyak tankı yapım işini ilk olarak Çelkom firmasına, firmada bu işi başka bir şirkete devretmiş, sonrasında ise bu iş kazası meydana gelmişti. Eti Bakır A.Ş. söz konusu tankın yapım işi için yeniden ihaleye çıktı ve işi Çem-San A.Ş. isimli firmaya teslim etti.

Firma, amonyak tankının yapım işi için ilk olarak zemin etüdü yaptırdı ve tonlarca ağırlığındaki tank kapağını kaldıracak vincin nerede duracağını dahi hesaplayarak vinçlerin paletlerinin gireceği yerleri belirledi. Ayrıca tankın çevresinde işçiler için güvenlik bariyerlerleri oluşturuldu, inşaatın sürdüğü alana yetkisiz kişilerin girişine izin verilmediği öğrenildi.,

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.