step mom and son porn videos

logo

reklam
25 Temmuz 2013

Esnaf ve sanatkarlara destek sürecek

Çagatay Kılıç:Esnaf ve sanatkar sosyal dayanışmanın öncüsüdür
çağtşsdss
Samsun 19 Mayıs Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin geleneksel iftar yemeğine katılan AK Parti Samsun Milletvekili Çağatay Kılıç, esnaf ve sanatkarın toplumdaki önemine değinerek, “Esnaf sosyal dayanışmanın öncüsüdür” dedi.

Samsun 19 Mayıs Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin bu yıl 9’uncusunu düzenlediği geleneksel iftar yemeği Maçka Balık Restoran’da verildi. İftar yemeğine AK Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, siyasiler, banka müdürleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, STK temsilcileri ve kooperatif ortakları katıldı.

İftarın ardından bir selamlama konuşması yapan Samsun 19 Mayıs Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Adnan Konaş, geleneksel hale getirdikleri ve bu yıl 9’uncusunu düzenledikleri iftar yemeğine katılan herkese teşekkür etti.

Ardından bir konuşma yapan AK Parti Samsun Milletvekili, TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi ve NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi Akif Çağatay Kılıç, Türkiye’nin dünyanın belki de en zengin, en köklü ve en kurumsal esnaf kültürüne sahip ülke olduğuna vurgu yaptı.

ESNAF SOSYAL DÜZENİN MUHAFIZIDIR

Esnaflığın yaklaşık bin yıldır sadece ekonomik bir faaliyet olarak görülmediğini belirten Kılıç, “Bizim kültürümüzde, esnaflık ekonomik boyutunun ötesinde, bir medeniyet duruşunu ifade eder. Esnaflık, gelenekleriyle, eğitim sistemiyle, ahlakıyla, disipliniyle en önemlisi de dayanışmasıyla esnaflık medeniyetimizin gelişmesinde ve ileri taşınmasında hayatı bir rol oynamıştır. Komşunun siftahını kendine dert edinen bir esnaf anlayışına, dünyanın bir başka yerde rastlayamazsınız. Selçuklu Devleti’ni ayakta tutan, Selçuklu toplumunu bir ve beraber dayanışma içinde tutan esnaf teşkilatımız yani ahilik teşkilatımız olmuştur. Osmanlı Cihan Devleti’ni kuran, büyüten, geliştiren aynı şekilde esnaf teşkilatımız yani ahilik teşkilatımız olmuştur. Esnaf demek, ahi demek sadece dükkan açan, dükkanında alışveriş yapan ticaret yapan, para kazanan kişi demek asla değildir. Esnaf sosyal dayanışmanın öncüsüdür. Esnaf sosyal düzenin muhafızıdır. Esnaf toplum içinde edebin, adabın, terbiyenin koruyucusu, yaşatıcısıdır” dedi.

ESNAF VE SANATKARA DESTEK SÜRECEK

AK Parti hükümetlerinin esnaf ve sanatkara kredi faizlerinde büyük imkanlar sağladıklarını da belirten Çağatay Kılıç, “AK Parti, 3 Kasım 2002’de iktidara geldiğinde esnaf ve sanatkar yüzde 46-47 faiz oranları ile kredi kullanıyordu. Ülke ekonomisi iyiye gitmeye başlayınca hükümet olarak esnaf ve sanatkara sunulan kredilerin faiz oranlarını bütçe imkanları doğrultusunda düşürdük. Bugün esnaf ve sanatkarımız yıllık yüzde 4 faizle kredi kullanma imkanına sahip. Esnaf ve sanatkarımız kullandığı bu düşük faizli kredi ile işini büyütüyor, yatırım yapıyor ve geleceğe güvenle bakıyor. Hükümet olarak esnaf ve sanatkara desteğimiz devam edecek” diye konuştu.

İftar yemeğine ayrıca AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Hüseyin Dereli, Samsun TSO Yönetim Kurulu üyesi Necdet Yeşilyurt, TBMM Müşaviri Erdoğan Tok, Halk Bankası Bölge Koordinatörü Erdoğan Başıhoş, Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi Başhekimi Tamer Kutlu, Samsun İl Ticaret Müdürü Mustafa Kocaman, Halk Bankası şube müdürleri, esnaf oda başkanları ve kooperatif üyeleri katıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.