real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
17 Eylül 2013

Engellilerin eğitim sıkıntısı

SAKATDeniz, “Okullar açıldı ama yine sınıfta kaldık” dedi

2013-2014 eğitim öğretim sezonunun başlaması ile öğrenci ve velilerinin ilk gün heyecanını yaşamak için kızının okuluna giden ÇA-BED Başkanı Kerim Deniz adeta isyan etti. Deniz, “Okullar start aldı, yine sınıfta kaldık” dedi.

Geçtiğimiz yıl ilk kez açılan ve geçici olarak Değirmenbaşı İlkokulu ile aynı binayı kullanan İmam Hatip Orta Okulu öğrencileri bu yıl da Mehmet Akif Ersoy ilkokulu binasında geçici olarak eğitim alacakları açıklanmıştı. Bu yıl Mehmet Akif Ersoy ilköğretim ile ortak kullanılacak olan yeni okul binasına kızını götüren ÇA-BED Başkanı Kerim Deniz, okul binasına giremeyince karşılaştığı manzara karşısında adeta isyan etti.

Tekerlekli sandalyesi ile okulun bahçe kapısından içeri girmek için yaptığı ilk müdahalesi ile birlikte Deniz, çok zorlandığını belirterek, sadece bu kadar da değil. Okulun bahçe kapısının hemen önünde yağmur suları için açılan mazgalların demirlerinin olmadığını ve okulun bahçesine giremediğini belirtti. Okul binasına girebilmek için çevreden gelen velilerden ve okul öğrencilerinden yardım isteyerek binaya girmeyi başaran Deniz bu defa da okul içinde engelliler için merdiven, asansör ve rampa olmaması nedeni ile okul binası girişinde kala kaldı.

Geçen yıl olduğu gibi bu sene de kızımın velisi olarak öğretmenleri ile konuşamadım diyerek konuşan Deniz, “Her yerde aynı manzara ve sıkıntı ile karşılaşıyoruz. Bu durumdan engelliler olarak çok muzdaribiz. 2012 yılında henüz yeni yapılmış bir okul binasında engelliler adına tek bir çivi çakılmamış olması gerçekten de sözlerde verilen büyük desteği yalan olduğunu gösteriyor. Yeni bir bina da nasıl olur da engelli rampası, engelliler için asansör ve şehir mobilyaları yapılmıyor. Hükümet, devlet politikalarında hani engelliler her yerde düşünülüyordu. Demek ki bu sadece kağıt üzerinde ve söylemlerde kalıyor. Geçen yıl çocuğumun Öğretmenleri ile oturup birer çay içerek çocuğum hakkında bilgi alamadım bu yıl da aynısı olacak. Bizler insan değil miyiz?. Bu nasıl bir anlayış çözemedim diyerek adeta isyan etti.

ÇA-BED Başkanı Kerim Deniz, okul binası içine giremediği için dışarı çıkınca İmam Hatip Ortaokul Müdürü Şükrü Yüksel diğer velileri bırakarak Deniz’in yanına gelerek, “Ne yazık ki geçen yıl sizi anlayamadık, anlamadık diyeceğim ama elimizden fazla bir şey gelmiyor. Engelliler için özellikle donatılmış güzel bir yeni okul yapılmasını ve oranın da zaten binası olmaması nedeni ile İmam Hatip Orta okuluna verilmesini temenni ediyoruz. Böylelikle Kerim Deniz Başkan da, diğer engelli vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz de istediği gibi okula girip çıkabilir, öğretmenlerle görüşebilir. Buna bizler de çok seviniriz şeklinde konuşarak adeta Kerim Deniz in isyanına ve sitemlerine sözcü oldu ve kendisine destek verdi.

 

Kaynak: http://www.haberexpres.com.tr

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.