real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
12 Şubat 2014

ENGELLİLERİMİZE HİZMET ARACI

NECA– ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN YAŞAM KALİTELERİNİ YÜKSELTECEĞİZ

İlkadım Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’ne ziyaret gerçekleştiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Önümüzdeki dönemde sadece bedensel engelli değil işitme engelli ve dar gelirli olan engellilerimizin yaşam kalitelerini artırmak adına büyük çabamız olacak “dedi.

İlkadım Belediyesine ait Engelsiz Yaşam Merkezi’nde engelliler bir araya gelen Başkan Demirtaş, Bizim belediyecilik anlayışımız sosyal projelerin şehircilik kadar önemli olduğu noktasındadır. Modern bir şehirde bütün vatandaşlarımıza yönelik adımlar atmak zorundayız. Eski kuruluş tarihi olan İlkadım ilçemizde eskide gelen dar sokaklar,dar kaldırımlar yüzünde engelli vatandaşlarımız büyük sorunlar yaşıyor. Belediye olarak yeni yaptığımız yol-kaldırım hizmetlerinde engeli bir bireyin gözünden bakarak mutlak suretle engellilerle olan işaretleri kullanıyoruz” dedi.

ENGELLİLERİMİZE HİZMET ARACI

Engelli Taşıma Aracı ile engelli vatandaşlara hizmet vereceklerini söyleyen Başkan Necattin Demirtaş, Engelli taşıma aracıyla engelli vatandaşlarımız daha rahat ve kolay bir şekilde ulaşım hizmetinden faydalanacak. Engellilerin, başta hastaneye ulaşım ve benzeri isteklerini herhangi bir sıkıntıya kapılmadan yerine getirmelerine yardımcı olmak amacıyla engelli taşıma aracını hizmete koyacağız. Bu hizmetlerin dışında engelli vatandaşlarımızı evlerinden alarak istediklerini yerleri görme ve gezme imkanını da sağlayacağız.” diye konuştu.

IMG_4722MÜJDEYİ BAŞKAN DEMİRTAŞ VERDİ.

Bedensel engelli vatandaşlarımızın hayata tutunma noktasında destek verdiğimiz Çöpünüz

Altın Olacak Engeller Ortadan Kalkacak projemizle ile her ay 2 engelli vatandaşımıza engelli aracı verdiklerine vurgu yapan Başkan Demirtaş,” Bu proje ile kendi imkanları ile engelli aracı alamayan insanlarımıza bu imkanı sunuyoruz “dedi. Demirtaş,” yeni dönemde “Dünyada Mekan Ahirette İman” sözü üzerine ilçemizde artık engelli vatandaşlarımızın engellere takılmayacağı ulaşabilirliği ve sosyal donatıları olan bir yeni “Yaşam Merkezi” ile birlikte gençlik merkezi tarzında herkesime hitap eden engelli ve normal vatandaşlarımızı bir arada tek çatı altında olduğu bir tesisi İlkadım ilçemizde hayata geçireceğini müjdesini verdi.

İLÇEMİZDE ÖNEMLİ BİR ADIM ATMIŞ OLURSUNUZ

Başkan Demirtaş’ın engelli vatandaşlara yönelik hayata geçirmeyi planladığı tesisin erişebilirliği konusunda engelli rampası, tuvaleti, asansörü, park sorunu olmayan bulvar üstünde bir yaşam merkezi ile açılmasının daha iyi olacağını kaydeden İlkadım Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Yazıcı, İlkadım Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi olarak 5 yıldır engelli vatandaşların yaşam koşullarındaki engellerinin  kalkması içi uğraştıklarını söyleyen Yazıcı, açtığımız mesleki ve ÖMSS kurslarında alınan başarılar ile engelli vatandaşlarımızın istihdam edilmesi bizleri mutlu ediyor. Ülkemizde fiziksel şartların yeterli olmayan engelli merkezlerinin içinde Karadeniz’de en iyi hizmet veren her türlü sorun ve bilgi edinme hakkını kullanabildiği bir merkez haline gelen Engelsiz Yaşam Merkezi’ için hayata geçireceğiniz proje ile engellilerin sorunlarının çözümüne yönelik ilçemizde önemli bir adım atmış olursunuz” dedi.

Başkan Demirtaş’ın yaptıkları çalışmaların engelli vatandaşlar için çok faydalı olduğunu söyleyen Yazıcı, “ İlkadım Belediye Başkanı Necaattin Demirtaş’a, Engelsiz Yaşam Merkezini engelli bireylerin ve ailelerinin hizmetine sunduğundan dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

 

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.