real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
02 Kasım 2013

Dostluk ve kardeşlik ön protokolü…

kardes1İlkadım Belediyesi ve Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’in Lenin İlçe Belediyesi arasında dostluk ve kardeşlik ön protokolü imzalandı.

İlkadım Belediyesi Başkanlık makamında imzalanan imza protokolüne İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Bişkek Lenin İlçe Belediye Başkanı Yrysbek Maatkabylov, Lenin ve İlkadım Belediye Meclis Üyeleri, Bişkek Büyükşehir Belediye Dış İlişkiler Başkanı İsa Ömürkulov, İlkadım Belediyesi Dış İlişkiler Müdürü Kemal Şen katıldı. İmza töreni öncesinde duygularını dile getiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Bişkek Cumhuriyeti Lenin ilçesi ile kardeş şehir olmanın kendileri için ayrı bir anlam taşıdığının altını çizdi.
İki ülke halklarının yaşam biçimi ve kültürlerine geliştirecek ön protokolün kentin yönetimi ve ekonomik konularda bilgi alışverişi çerçevesinde iki taraf içinde ortak projeler konusunda katkı sağlayacağını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ” Sizleri burada ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bizlerin geldiği yerler sizlerin memleketi, bu yüzden geldiğimiz yerleri unutmamız mümkün değil. Akrabalık ilişkilerimizi unutmamız mümkün değil. İletişim çağında olduğumuz günümüzde sizlerle, Türk toplumuyla birbirimize uzak durmamamız gerekir. Bu toprakları bize kalıcı yapan çok önemli değerler ve felsefeler var. İmzaladığımız bu kardeş şehir protokol olarak değil, önümüzdeki süreçte her alanda etkin münasebetler geliştireceğiz.” şeklinde konuştu.

Bugün de burada yine Türk dünyasından bir şehrimizle manevi ve maddi bağlarımızı güçlendirmek ve kardeşlik, dostluk ilişkilerini daha da pekiştirmek için bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını söyleyen Lenin İlçe Belediye Başkanı Yrysbek Maatkabylov, ” İmzaladığımız bu protokolün kağıt üzerinde kalmaması, hem sivil toplum örgütlerimizle hem iş adamlarımızla hem de öğrencilerimizle karşılıklı iletişim halinde olup ilişkilerimizi canlı tutmalıyız. “dedi.

İmzalana protokolü sonrası Lenin İlçe Belediye Başkanı Yrysbek Maatkabylov, İlkadıım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a Kırgız kalpağı ve deri üzerine işlenmiş Manas destanını simgeleyen saat ve tablo hediye etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.