real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
13 Kasım 2013

Komik Açıklama ‘Hastane Farkı’…

samsun-medicana-hastanesi-mart-ayinda-acilacak-541

DOKUNULMAZLIKLARI MI VAR?

Samsun’da Sağlık Raporu almak isteyen vatandaşlar, Özel Hastanelerde ki farklı fiyat tarifeleriyle neye uğradıklarını şaşırıyorlar. Büyük Anadolu Hastanesi, Atasam, Medical Park, Mediva ve diğer özel hastanelerde sağlık raporu 30 TL ve buna yakın ücretlere alınırken, Medicana Hastanesi’nde ise bu rakam 110 TL.

KOMİK AÇIKLAMA ‘HASTANE FARKI’

Diğer hastanelerin 3 katı ücret alan Medicana Hastanesi yetkililerinin gerekçesini soran vatandaşlara ‘Hastane farkı’ gibi komik bir cevapla karşılık verdikleri öğrenildi. İşe girmek, ehliyet almak ve buna benzer konularda istenen sağlık raporundan diğer hastanelerin çok üstünde bir ücret alan ve adeta vatandaşın cebine göz diken Medicana Hastanesi’yle alakalı Şikayet var isimli Tüketici sitesine yüzlerce şikayet yağıyor.
FARK ÜCRETLERİ ŞİŞİRİLİYOR MU?

Yasal mevzuata göre Özel hastanelerin en fazla yüzde 90 fark ücreti alabileceğini buna rağmen yüzde 150-200 hatta 300’e kadar fark ücreti alındığı iddia edildi. Kurala uymayan hastane tespit edildiğinde acil hariç faaliyeti 1 gün süre ile 2. tespitte 3 gün, 3. tespitte 10, 4. tespitte 1 ay, 5. tespitte 3 ay ve 5. tespitte hastanenin ruhsatının iptal edildiği öğrenildi.
BASIN GÜCÜNÜ KULLANIYORLAR MI?

Borsan Group bünyesinde faaliyet gösteren Medicana Hastanesi’nin etik dışı uyguladığı bu fiyatlandırmanın arkasında basın sektöründe faaliyet gösteren yayın organlarının olması da tüketicileri ve sektörde faaliyet gösteren kurumları yıldırmış durumda olması sektördeki haksız rekabeti gözler önüne seriyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

Komik Açıklama ‘Hastane Farkı’…” için 3 Yorum

  1. uğur keske dedi ki:

    Bunu haber yapan geri zekalılar, Ferhat Günaydının bu işle ne alakası var, o kişi sadece başhekim. Omu belirliyor bu üçretleri. Oraya MHP li aday yazarak kötü niyetinizi ve amacınızı belli ediyorsunuz. Tam bir salaksınız.

  2. vatandas dedi ki:

    Bide sorun bakalim hastanalermi ise giris raporu verir osgb lermi benim bildigim ise giris raporlarini osgb ler veriyor.

  3. burcu dedi ki:

    Diğer hastaneler 30 tl denmiş böyle bişey yok ki gecen sene 100 tl i di atasam mediva medical park çok fazla abartı var ve haber cok yersiz tam olarak araştırılmadan hastaneyi bu denli karalamak cok mantıksız.

.