real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
30 Nisan 2013

Dev proje de hayal kırıklığı

heyecanDSCN1920sBaruthane mevkiinde Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait arsada yapılacak dev inşaat projesi parasızlığa takıldı. Vakıflar Bölge Müdürü İsmail Aktaş firmanın maddi sıkıntılarından dolayı işi başka bir firmaya devretmek istediğini söyledi.


HAYAL KIRIKLIĞI

Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün İlkadım İlçesi Baruthane mevkiindeki 40 bin metrekarelik arsasına uygulanacak olan yeni konut projesinde tam bir hayal kırıklığı yaşanıyor. Yüklenici firma Ankara merkezli Y-G İnşaat’ın büyük bir reklam atağıyla girdiği ve adını da SOLARİS SAMSUN adını verdiği iddialı projesinde sıkıntılı günler yaşanıyor. Y-G İnşaatın arazi üzerinde bulunan Yeşilyurt Demir Çekme İlköğretim Okulu ve bazı evlerinde projeye dahil edilmesini istediği ve Vakıflar Bölge Müdürlüğünden olumsuz cevap gelmesi üzerine projeyi askıya aldığı iddiası gündeme gelmişti.

BAŞKA FİRMAYA DEVREDECEK

Samsun Özel Haber’e konuşan Vakıflar Bölge Müdürü İsmail Aktaş iddiaları yalanlayarak, söz konusu firmanın maddi sıkıntılardan dolayı çalışmalara başlayamadığını söyledi. Vakıflar olarak ihaleyi kat karşılığı verdiklerini anımsatan Aktaş, ‘Arsanın mülkiyeti Vakıflara Ait. İhaleyi kazanan firmanın hala inşaata başlayamaması yaşadığı maddi sıkıntılardan kaynaklanıyor. Firma yetkilileri bize projeyi başka bir firmaya devretmek istediklerini söylediler. Biz de Samsun için önemli gördüğümüz bu büyük inşaat projesinin sekteye uğramaması adına firmaya ek süre tayin ettik. Önümüzdeki günlerde olumlu gelişmeler yaşanacağını umuyorumuyorum’ dedi.

‘RUHSATINI VERDİK’

İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Kamuran Toker belediye olarak kendilerine gelen resmi bir yazı olmadığını belirterek, yaşanan gelişmelerden bilgi sahibi olmadıklarını söyledi. Toker, ‘Bize projelerini getirdiler.Biz ruhsatlarını verdik. Bize gelen duyumlarda Vakıfların müteahhit değiştireceğini öğrendik. İlkadım ve bölge için önemli gördüğümüz bu proje de yaşanan sıkıntıların giderilmesini umuyoruz’ dedi.

ZİYARET ETMİŞLERDİ.

Parasızlıktan ötürü projeye başlayamayan Y-G İnşaat yetkilileri geçtiğimiz aylarda İlkadım Belediyesini ziyaret ederek projeyle alakalı sunum yapmışlardı.
Y.G İnşaat Müdürü Yüksel Güven, ziyarette yaptığı konuşma da “ Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün arazisinde tasarladığımız konut projesi enteresan mimarisiyle alışılagelmiş apartmanların dışında bir özelliğe sahip olacak. Asıl hedefimiz Samsun halkına güvenlik sistemli sosyal bir yaşam alanı sunmak. Üniversite nüfusuna yönelik ve genç çiftler için 2+1 düzeninde tasarlayacağımız evler ve geniş ailelere yönelik de 5+1 evlerimiz yeni yaşam alanımızda halkın hizmetinde olacak. Spor alanları, sosyal tesisler, restaurant, kuaför, fast food kafeterya, her daire için en az bir kapalı otopark ve çocuklar için kreşi dahi olacak olan bu konut projesi eşsiz deniz manzarasıyla da Samsun için yeni bir yaşam merkezi olacak. İnsanlar site dışına çıkmadan her işini buradan halledebilecek. “ifadelerini kullanmıştı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

Dev proje de hayal kırıklığı” için 3 Yorum

 1. mustafa öztürk dedi ki:

  Baruthane Mah Muhtarı olarak tabiki hayal kırıklığı yaşıyoruz 10 gün kadar önce Belediye başkanımız Necaattin Demirtaş kısa sürede başlayacağını söylemişti bu habere gerçekten üzüldük.İnşallah kısa sürede başka firma devralır ve proje başlar

 2. Hüseyin ULUSOY dedi ki:

  Baruthanede , vakıf arazisi üzerinde düşünülen dev proje gerçekten samsunumuz için elbette çok güzel bir proje,;vakıflarların bu projeyle ilgili açıklamasını yapan bölge müdürü sayın İsmail AKTAŞ’ın açıklamasını okumuş bulunmaktayım. Ancak ne büyük talihsizlik ki ihaleyi bahsi geçen şirket almış.
  BU KONUDA SAYIN BÖLGE MÜDÜRÜ İSMAİL AKTAŞ BEYLE GÖRÜŞMEK İSTERİM.EĞER SAYIN MÜDÜRÜM GEREK DUYARSA MEİL ADRESİMDEN İRTİBAT KURAR DİYE ÜMİT EDİYORUM.SAYGILARIMLA.05.05.2013

 3. baybilen dedi ki:

  baruthanede koruma amaçlı 40 dönümlük yeri nasılda 3.5 dönüme büyükşehir belediye düşürdü…hiç kimseden ses yook…

.