real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
10 Şubat 2014

DERSANELER BORÇ BATAĞINDA

selami gözDERSANELER BORÇ BATAĞINDA

Kapatılma kararı tartışmalara yol açan Dersanelerin Samsun’da devlete borçları adeta dudak uçuklatıyor. Samsun’daki dersanelerin SGK’ya borcu 4 Milyon TL’yi aşarken, kurum tahsilat yapmakta zorlanıyor.

DEVLETİN ÜZERİNDEKİ KAMBUR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dershaneleri rant kapısı olarak nitelendirmesi ve kapatılacaklarını açıklamasının ardından tartışmalar Cemaat eksenli dersanelerde devam ederken, Samsun’da faaliyet gösteren dersanelerin devlete olan prim borçları ise dudak uçaklatıyor. Eğitim sistemindeki başıboşluktan faydalanan ve öğrenci başına ciddi eğitim ücreti alan dersanelerin devlete karşı yükümlülüklerini yerine getirmemesi ise olayın farklı bir boyutu.

4 MİLYON BORÇ

Sosyal Güvenlik Samsun il Müdürü Selami Göz Samsun’daki dersaneler ve etüd merkezlerinin kuruma olan toplam borcunun 4 milyon 341 bin 767 lira olduğunu açıkladı. Devlete olan borçlarıyla dikkat çeken dersanelerin kapatılmaları ile birlikte borçların ne olacağı ise bilinmiyor. Hükümetin 1 yıl daha ek süre tanıdığı dersanelerin bu süre içinde devlete olan borçlarını ödemesi gerektiği ifade edildi.

 

 

 

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

.