step mom and son porn videos

logo

reklam
19 Kasım 2013

Çoğunluğu Sağlamanın Derdinde Mi?

111250Hazine’ye ait eski adliye binasını Büyükşehir Belediyesinden satın alan işadamı Vahap Çelik’in bu binayı yıkarak hayalindeki AVM projesini gerçekleştirebilmek için hisselerini çocuklarına ve yakınlarına devrettiği öne sürüldü.
İDARE MAHKEMESİ BİLİRKİŞİ KEŞİFİNİ GECİKTİRİYOR MU? 
YENİ PLANLAR DEVRE DE Yaklaşık 2.5 yıl önce Samsun’da Ayakkabıcılar Çarşısı olarakta bilinen Hazineye ait eski adliye binasını Büyükşehir Belediyesinden satın alan Müteaahhit Vahap Çelik’in bu alanda düşündüğü AVM projesini gerçekleştirebilmek için yeni planlarını devreye soktuğu öğrenildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 6306 sayılı riskli binanın yıkılmasından sonra, yapılacak işlemler konusunda maliklerin hisseleri oranında en az üçte iki (2/3) çoğunluk ile anlaşmaları gerekmektedir yasa maddesini hesap eden Çelik’in hisseleri oğlunun ve 1 yakının üzerine geçirdiği iddia edildi.

ÇOĞUNLUĞU SAĞLAMANIN DERDİNDE Mİ? 
Büyükşehir Belediyesi Meclisinin eski adliye binası ile 3 bin araçlık otoparkı birleştirmesiyle yapacağı AVM inşaatının önünü açan Çelik şimdi de yasa maddelerini kendi lehine çevirebilmek adına yeni planlarını hayata geçirmek için sinsi adımlar atmaya devam ediyor. Çelik’in hisseleri çocuğunun ve 1 yakınının üzerine geçirmesiyle binayı yıkmak için elini güçlendirdiği öğrenildi.

KEŞİF GECİKTİRİLİYOR MU? 
Öte yandan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından riskli yapı olarak belirlendiği için eski Adliye binasında verilen yıkım kararının iptali için 1’nci ve 2’nci idare mahkemelerinde açılan davalarda halen keşif yapılmamasının kat maliklerini mağdur ettiği öne sürüldü. Denge Gazetesine konu ile ilgili açıklama da bulunan bir kısım kat maliki avukatı Zafer Erdoğan idare mahkemelerinin keşif uygulaması yaparak mevcut yapının risk taşıyıp taşımadığını tespit etmemesinden dolayı 30 yıldır esnaflık yapan ayakkabıcı esnafının mağdur olduğunu söyledi.

RİSK TAŞIMADIĞI ORTAYA KOYULDU 
Erdoğan, “Kat malikleri yapının riskli olduğunu düşünmemektedir. Yetkili Sulh Hukuk Mahkemeleri tarafından yapılan tespit davalarında yapının belirtildiği kadar risk taşımadığı ve riskli yapı tespitini yapan şirketin de verilerinin hatalı olduğunu ortaya koymuşlardır. Bu nedenle açılmış olan iptal davalarının sonucu merakla beklenmektedir. Kat malikleri kararın kamu vicdanını rahatlatacağını düşünmektedirler.Bir an önce İdare Mahkemesi usül işlemlerini yaparak kamu sağlığı ve vicdanı açısından karar vermesini beklemekteyiz” dedi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK 
İdare mahkemesinin vereceği keşif raporu doğrultusunda gereken hukuki işlemleri de başlatacaklarını belirten Erdoğan, “Riskli yapı tespit raporunu hazırlayan şirketin verilerinde İdare mahkemesi tarafından yapılacak keşif sonucunda verilen kararda hatalı verilerin tespit edilmesi halinde söz konusu şirket hakkında İdari anlamda, Çevre ve Şehircilik bakanlığına adli anlam da suç duyurusunda bulunulacaktır. İdare mahkemelerinin keşif kararı bu açıdan da önem arz etmektedir” dedi.

FERHAT SOY

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.