real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
02 Mayıs 2013

‘Cımbız’ haberciliğiyle suçlamış…

‘Eğitim Kimlere emanet’ başlıklı haberimiz üzerine bir açıklama yapan Şuurlu Öğretmenler Derneği Samsun Şube Başkanı İsmail Okutan bizi ‘Cımbız’ haberciliği yapmakla suçlayarak açıklamalar da bulunmuş.
Eğitim de ki bir çok sorunu es geçip çocukların kılık ve kıyafetini gündemine alan ve bu konuyla gündem olan eğitim derneğinin Başkanının açıklamalarını sorumlu gazetecilik gereğince yayınlıyoruz;

Şuurlu Öğretmenler Derneği Samsun Şube Başkanı İsmail Okutan Kına Gecesi ile ilgili açıklamasını aleyhte kampanyaya dönüştüren medyaya cevap verdi.

Okutan yaptığı açıklamada, “ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Canik Kültür Merkezinde bir ilkokul tarafından yapılan kutlamalarda pek çok etkinliğin yanı sıra kına gecesi adı altında bir etkinlik öğrenciler tarafından canlandırılmıştır. Kına gecesi etkinliği ile ilgili bazı basın yayın organlarında çocukları evliliğe teşvik ediyor bahanesiyle gündeme getirildiği için aleyhte bir kampanyaya dönüşmüş değişik kesimler tarafından maksatlı olarak saptırılmıştır.” Diyerek şöyle devam etti;

ALINAN OYUNCAKLAR ÖRNEK VERİLMİŞTİR

“Konunun bu minvalde basına yansıması nedeniyle Şuurlu Öğretmenler Derneği Samsun Şubesi olarak kına gecesinin milli kültürümüzün bir parçası olduğu, bu etkinliği çocukları evliliğe teşvik etme olarak değerlendirip eleştirmenin doğru olmadığı yönünde bir basın açıklamamız olmuş olup, bazı basın yayın organlarında bu açıklamamız yayımlanmıştır.
Bahse konu olan açıklamamızda annelerimizin çocuklarına aldığı oyuncaklardan örnekler verilmiştir. Derneğimiz tarafından basına gönderilen metindeki açıklama aynen şöyledir. “Oysaki annelerimiz genellikle kız çocuklarına oyuncak olarak bebek ve gelinlik alırlar, erkek çocuklarına ise araba, silah ve benzeri oyuncaklar alırlar.” Maalesef bizim bu açıklamamız birtakım medya tarafından çarpıtılarak verilmiş ve ‘Eğitim Kimlere Emanet’ başlıklı yazıda Şuurlu Öğretmenler Derneğinin ‘şiddeti temsil eden silahı desteklediği’ ifadesi haberde yer almıştır. Konu ile ilgili açıklamamızda da açıkça görüldüğü gibi ailelerin oyuncak tercihleri konusunda örnekler verilmiş olup asla silah ve benzeri türde şiddet unsurlarını destekleyici bir ifade yer almamıştır. Aynı örnekte araba alırlar ifadesi de geçmektedir. Şimdi çıkıp ta çocuklar ehliyetsiz araba kullanmaya yönlendiriliyor denilebilir mi?

CIMBIZLA ÇEKİLEREK…..

İşte bu noktada haberin içerisinden bir kelimenin adeta cımbızla çekilerek konunun çarpıtıldığı açık bir şekilde görülmektedir. Şuurlu Öğretmenler Derneğinin taşıdığı misyon ve sahip çıktığı değerler bellidir. Derneğimizin parolası “Önce Ahlak ve Maneviyat” ilkesidir. Derneğimiz başta ülkemiz insanları olmak üzere tüm İslam alemi ve bütün insanlığın saadetini, huzurunu, mutluluğunu savunan bir dernektir. Kendisini bu şekilde tarif eden bir derneğin şiddeti, silahı destekliyor diye itham edilmesi kesinlikle doğru değildir.

Sonuç olarak diyoruz ki; silah kelimesine bile duyarlı olan, şiddete bu kadar çok karşı olduğunu ifade eden söz konusu basınımızı televizyon ve internet âleminde nesillerimizi mahvı perişan eden şiddet ve ahlaksızlık unsurlarını taşıyan oyun, dizi ve filmlere karşı el ele vererek şiddetin her türlüsüne karşı beraber hareket etmeye davet ediyoruz. İnanıyoruz ki şiddete karşı çıkmak herkesin görevidir.

Kaynak: AKASYAM.com

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.