real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
26 Temmuz 2013

ÇEVRECİ VE MODERN SİSTEM

Untitled-2İLKADIM’DA AVANTAJLI ÇÖP TOPLAMA HİZMETİ

YER ALTI KONTEYNERI YILLIK 879 BİN TL TASARRUF SAĞLIYOR.

Yer altı konteyner sisteminin ekonomik olarak belediyeye kazanç sağladığını ifade eden Başkan Demirtaş, ” Akaryakıt, günlük sefer sayısı ve amortisman giderleri ile proje alanında uygulanan yeraltı konteyner sisteminin yıllık 879 bin TL tasarruf sağladığını kaydetti.
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Ramazan ayının 17. gününde Selahiye ve Cedit mahallesi sakinlerine konuk oldu. Selahiye Mahallesi Çayır Sokak ve Cedit Mahallesi Bülbül Sokakta kurulan iftar programına vatandaşlar ilgi gösterdi. İftar ezanı sonrası vatandaşlarla sohbet eden Başkan Necattin Demirtaş, Belediye olarak yer altı konteyner projesi ile modern ve çevreci bir çöp toplama sistemini hayata geçirdiklerini söyledi.

KARLI ÇÖP TOPLAMA SİSTEMİ

Yeraltı konteyner sistemi belediye sağladığı avantajları anlatan Başkan Demirtaş, ” Proje alanı olarak seçilen kesiminde 100.Yıl Bulvarı ile Atatürk Bulvarı arasında kalan kısımdagünlük toplanan 300 ton çöpün %43-52’sinin (yaklaşık 130 ton) toplanmaktadır. Yer altı konteynırları büyük hacimli kapasitesi ile klasik toplama yapılan konteynırlara göre kıyaslandığında dolma süresi uzamaktadır. Bu da çöp toplama sefer sayısını düşürmektedir. Düşen toplama sefer sayısı nakliye için kullanılan akaryakıt miktarının düşmesini sağlamaktadır.”dedi.

ÇEVRECİ VE MODERN SİSTEM

Proje bölgesinde kullanılan 15 adet çöp kamyonunun yerine 2 adet vinçli toplama aracı kullanıldığını anlatan Başkan Demirtaş, ” Yeni toplama araçları yer altı konteynırlarının doluluk oranını yanından geçerken ölçebilme teknolojisine de sahiptir. Bu özellik sayesine çöp toplama esnasında yapılan kontrollerdeki trafikteki sıkışıklık engellenecektir. Yer altı konteynırları ile toplama sisteminde toplama 2 adet yeni araç ile yapıldığından dolayı sadece araç şoförleri işçi olarak çalışmaktadır. Şoför aracı sürerken aynı zamanda yer altı konteynırın boşaltılması işlemini de yapabilmektedir. Bir çok çevresel, ekonomik ve hijyenik faydalarının yanı sıra belediyemiz tamamen çevreci bir sistem olan vinçli yer altı çöp konteynırı sisteminin kullanmaktadır. Bu sistemle Karadeniz bölgesinde bir ilki gerçekleştirerek çevre il ve ilçe belediyelerine örnek olduk.” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.