step mom and son porn videos

logo

reklam
28 Mayıs 2013

Cemaat’ci Böcekciler Tasfiye oldu…

basbakana-bocek-koyanlar-polis-2805131200_mTılsım Dergisi ‘Şehitlerin Katiliyle pazarlık yapılmaz’ konusunu kapağına taşıdığı 46’ncı sayısında o günler de patlak veren Başbakan’ın yasadışı dinleme olayını gündeme almış ve cemaat bağlantılı kişilerin bu işte parmağını olduğunu yazmıştı.

Tılsım Dergisi Genel Koordinatörü Ferhat Soy’un kaleme aldığı köşe yazısında, ‘İlkadım Belediye Başkanı Necaattin Demirtaş’la da keyifli bir sohbet yaptık. Ses kaydını da çalıştırmıştık ancak konuşmayı makamındaki kuş seslerinden çözemedik. Yani Necaattin Demirtaş’ı böcekle dinleyemezler. Başbakanın dinlenme olayı gündem de… Kendisi de makamına muhabbet kuşu alsın bence… Ne İsrail, ne de Cemaat içindekiler… One Mınute yanii’ ifadelerini kullanmıştı…

Oda TV Başbakan’ın dinlenme konusunu bugün haberleştirirken, cemaatin gazetesi Bugün de konuyu ele aldı.

Bilindiği gibi; Ergenekon, Balyoz ve KCK gibi operasyonların öncüsü olan Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Ömer Altıparmak ile 2 daire başkan yardımcısı ve 12 şube müdürü görevden alındı. İstihbarat kadrolarından çıkarılan başkan ve müdürler polis okullarına gönderildi.

Hürriyet’in deneyimli muhabiri Toygun Atilla, Emniyet İstihbarat’ta yaşanan depremin perde arkasını yazdı. Buna göre; Emniyet İstihbarat Dairesi, “böcek” denilen dinleme cihazı bulunması olayında liste başındaki “şüpheli” konumunda.

Bununla birlikte; İzmir’de büyük çoğunluğunu rütbeli askerlerin oluşturduğu 79’u tutuklu 357 kişinin yargılandığı “Gizli belge ve bilgi” bulundurma davasının da değişiklikte rol oynadığı düşünülüyor. Bu davanın şu anki görünen yüzünde yargılanan kişiler asker de olsa perde arkasında hükümet içinde önemli görevlerde bulunan birçok bürokratla ilgili özel hayata yönelik bilgiler kısmi olarak ortalığa saçılmış durumda. Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı’ndaki büyük revizyondan sonra İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde de istihbarat şube müdürleri ile kilit görevlerde bulunan isimlerin görev yeri değişikliği yapılması an meselesi.

İşin diğer çarpıcı yanı; Hürriyet böylesi önemli bir haberini ne manşet yaptı, ne de birinci sayfasına taşıdı!

İşte Hürriyet’tte yayınlanan Toygun Atilla imzalı o haber:

“Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı’nda Ergenekon revizyonu yapıldı. Ergenekon, Balyoz ve KCK gibi operasyonların öncüsü olan dairenin başkanı Ömer Altıparmak’ın ardından, 2 daire başkan yardımcısı ve 12 şube müdürü de görevden alındı. İstihbarat kadrosundan çıkarılarak polis okullarına gönderilen isimler arasında başkan yardımcıları Gürsel Aktepe, Bülent Demirel ile C Masası (sağ ve irtica örgütler) Şube Müdürü Erol Demirhan, Bilgi İşlem Şube Müdürü Hasan Çobanoğlu, şube müdürleri Ali Özdoğan, İbrahim Tutka, Aydın Patan ve İsmail Erol dikkat çekiyor. Boşalan daire başkan yardımcılıklarına istihbarat kökenli Eskişehir Polis Okulu’nda görevli Emniyet Müdürü Hasan Akgün ile Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü’nde Personelden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı olan Muammer Yıldız, İzzet Güner, Sezgin Apaydın, Kenan Daşkın, Yılmaz Delen, Ayhan Demirer, İsmail Hakkı Günay getirildi.

GELENLER VE GİDENLER DEVRE

Uzun yıllar Ergenekon davasının mimarlarından İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in yardımcısı olarak çalışan Emniyet Müdürü Erol Demirhan, Yılmazer’in görevden alınmasıyla bu makama oturmuştu. 7 Şubat 2012’deki “MİT krizi” ile dönemin Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün’le birlikte görev yeri değiştirilen Demirhan, İstihbarat Daire Başkanlığı C Masası Müdürlüğü’ne atanmıştı. İstihbarat Daire Başkanlığı yardımcılığı makamına getirilen emniyet müdürleri 90 ve 91 yılı mezunlarından oluşuyor. Görevden alınan Hasan Çobanoğlu, Bülent Demirel ile yerlerine getirilen Hasan Akgün ve Muammer Yıldız aynı devreler. Şube müdürlüklerine getirilen ve gönderilen isimler ise 93-94 ve 95 devrelerinden oluşuyor.

BAŞBAKANLIK’TA DİNLEME CİHAZI

Ergenekon, Balyoz ve KCK gibi operasyonların öncüsü Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı’ndaki değişikliklerde 2 farklı senaryo ön plana çıktı. Bunlardan ilki, “7 Şubat krizi” olarak Türk siyasi tarihine geçen, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, eski Müsteşar Emre Taner, eski Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş ve 2 MİT görevlisinin KCK soruşturması kapsamında ifadeye çağrılması. 2’nci olay ise Başbakan Tayyip Erdoğan’ın çalışma ofisinde yasadışı dinleme yapmak üzere konulan dinleme cihazının bulunması. Emniyet İstihbarat Dairesi, “böcek” denilen dinleme cihazı bulunması olayında liste başındaki “şüpheli” konumunda.

GİZLİ BELGE, BİLGİ DAVASI

Bu 2 olayın yanı sıra İzmir’de büyük çoğunluğunu rütbeli askerlerin oluşturduğu 79’u tutuklu 357 kişinin yargılandığı “Gizli belge ve bilgi” bulundurma davasının da değişiklikte rol oynadığı düşünülüyor. Bu davanın şu anki görünen yüzünde yargılanan kişiler asker de olsa perde arkasında hükümet içinde önemli görevlerde bulunan birçok bürokratla ilgili özel hayata yönelik bilgiler kısmi olarak ortalığa saçılmış durumda. Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı’ndaki büyük revizyondan sonra İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde de istihbarat şube müdürleri ile kilit görevlerde bulunan isimlerin görev yeri değişikliği yapılması an meselesi.”

Cemaatin gazetesi Bugün’ün Ankara temsilcisi Adem Yavuz Arslan, Emniyet İstihbarat Dairesi’nde yapılan tasfiyeyle ilgili çok çarpıcı bir yazı kaleme aldı. “Ergenekon‘dan Balyoz’a, KCK’dan El Kaide‘ye kadar kritik dosyaları takip eden tüm birimler tasfiye edildi” diyen Arslan, “yerlerine ‘eski ekip’ olarak bilinen ve uzun yıllar önce istihbarattan ayrılan polisler getirildi.” diye yazdı.

odakücük
Odatv.com

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.