real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
21 Ağustos 2013

Canikte Ulaşım Çalıştayı

canik_haber (5)Canik ulaşıma el attı

Canik’ten ulaşım çalıştayı

Ulaşım Canik’te masaya yatırılacak

Ulaşıma Genç çözümü

Samsun’un şehir içi, ilçeler arası ve şehirler arası ulaşım sorunu Canik’te masaya yatırılacak. Samsun Sosyal ve Ekonomik Araştırmalar Merkezi Derneği ve Canik Belediyesi işbirliğiyle düzenlenecek Ulaşım Çalıştayı öncesi dolmuşçuları ziyaret eden Başkan Genç, Samsun’un ulaşım sorununa çözüm bulmayı ve ulaşımda çağı yakalamayı hedeflediklerini söyledi.

Canik Belediyesi, Samsun’da şehir içi, ilçeler arası ve şehirler arası yaşanan ulaşım ile trafik sorunu çözmek için kolları sıvadı. Samsun Sosyal ve Ekonomik Araştırmalar Merkezi Derneği işbirliğiyle 8 Eylül 2013 Pazar günü Canik Kültür Merkezi’nde Ulaşım Çalıştayı düzenlenecek. Kara, deniz, hava ve demiryolu ulaşımı ile ilgili kişi, kurum ve kuruluşların katılımı ile gerçekleştirilecek çalıştayda, şehir genelinde ve şehirler arası ulaşımında yaşanan sorunları tespit etmek ve çözüm önerilerini belirlemek hedefleniyor.

canik_haber (2)ŞOFÖRLER ODASI’NA ZİYARET

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, çalıştay öncesi Samsun’un ulaşım problemleriyle ilgili tespitlerde bulunmak amacıyla Şoförler Odası’nı ve dolmuş hatlarını gezdi. Şoförler Odası’nı ziyaret eden Başkan Genç, 2. Başkan Yusuf Saim Erkan’dan şoförlerin problemleriyle ilgili bilgiler aldı. Ziyaretinden dolayı Başkan Genç’e teşekkür eden Erkan, Samsun’da büyük bir ulaşım problemi yaşandığına dikkat çekerek, Canik Belediyesi’nin önemli bir konuyu ele aldığını ve sorunların çözümü noktasında Ulaşım Çalıştayı’nın çok faydalı olacağına inandığını söyledi.

BAŞKAN GENÇ DOLMUŞÇULARI DİNLEDİ

Başkan Genç, Kurupelit Kampüsü Minibüs Kooperatifi’ne de konuk olarak Başkan Mustafa Bircan ve Dernek 2. Başkanı Hasan Akyüz’den yaşadıkları sorunları dinleme fırsatı buldu. UKOME’nin dolmuşçularla aldığı kararların canlarını yaktığını belirten Bircan, ilçelere çalışan minibüslerin şehir içerisine girememesinin esnafları mağdur ettiğine dikkat çekti. Başkan Genç, şehir içinde ulaşım hizmeti veren 1. Hat Dolmuş hattı Derneği Başkanı Sadık Tercanlı, 2. Hat Dolmuş Hattı Derneği Başkanı Ahmet Kabadayı, 3. Hat Dolmuş Hattı Derneği Başkanı İsmet Kodalak ve 4. Hat Dolmuş Hattı Derneği Başkanı Recep Çankaya’yı da ziyaret ederek, dolmuş hattı yetkilileri ve şoförleriyle birebir görüşerek, sorunları yerinde tespit etme imkanı buldu.

HEM ESNAF, HEM DOLMUŞÇULAR SIKINTILI

Samsun’un şehir içi ve ilçeler arası ulaşım probleminin çözümünün büyük önem taşıdığını vurgulayan Başkan Genç, “Samsun’da ilçeler arası ulaşımında büyük problemler yaşanıyor. Samsun’un ulaşım problemi çözülmediği takdirde şehrin uluslararası bir şehir olması mümkün değil. İlde esnafımız, ilçelerde taşımacılarımız huzursuzdurlar. Bu huzursuzluğu gidermek biz yöneticilerin en önemli görevlerinin başında yer alır. Huzur ve Kalkınma paralel yürümelidir. Bu noktada SASEMDER ile birlikte 8 Eylül’de düzenleyeceğimiz Ulaşım Çalıştay’ını çok önemsiyoruz. Bu çalıştayımızda ilgililer birikimlerini Samsun’un geleceği için Samsunlularla paylaşacaklardır” dedi.

HEDEF, ULAŞIMDA KİLİT NOKTASI OLMAK

Çalıştayın sadece şehir içi ve ilçeler arası ulaşım sorununu ele almayacağını, şehrin kara, hava, deniz ve demiryolu ulaşımlarının da görüşüleceğinı dile getiren Başkan Genç, “Ulaşımda çağı yakalamayı hedefliyoruz. Hepimiz biliyoruz ki ulaşım ve iletişim çağında yaşıyoruz. Daha hızlı ve güvenilir ulaşım, kalkınmada ve refahta zaman yarışını kazanmak ve rakiplerini geride bırakmak anlamına gelir. Samsun’un ulaşımının sağlıklı olması demek, ekonomide bölge lideri olmak, ihracatta Anadolu’nun iç kısımlarına, Karadeniz’in karşı kıyılarına ulaşmak demektir. Buradaki hedefimiz Samsun’u lojistik kent yapmanın yanında, ihracatta da öncü yapmak ve Anadolu’nun yeniden kilit noktası haline getirmektir” diye konuştu.

SAMSUN, ULAŞIM KÖPRÜSÜ OLACAK

Samsun’un eskiden tarihi ticari yolların üzerinde bulunduğuna ve uluslararası bir ticaret kenti olduğuna işaret eden Başkan Genç, “Ancak ticaret artık develerle yapılmıyor. Çağa ayak uydurmamız ve şehrimizi çağın gerekli ulaşım ağlarıyla beslememiz gerekiyor. Samsun, Anadolu’dan gelen üretim mallarını Karadeniz’in karşı kıyısına ulaştıran bir köprü neden olmasın? Bunu şehir olarak daha önce yapıyorduk. Karadeniz’in karşı kıyısında bulunan ülkelerin iklim şartları gözönünde bulundurulduğunda Çarşamba ve Bafra ovalarımızın bunlara yönelik dizayn edilmesi niçin düşünülmesin? Ama bunun sağlıklı ulaşımla olacağı bir gerçektir. İşte bunun altyapısını oluşturmanın gayreti içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

İKİ MAVİ İYİ KULLANILMALI

Samsun’a hızlı yolcu treninden önce hızlı yük treninin mutlaka gelmesi gerektiğine değinen Başkan Genç, şunları söyledi: “Sadece jeopolitik konumuzun iyi olması tek başına yetmiyor. Bununla birlikte hızlı ulaşım olanaklarına da sahip olmanız gerekiyor. Bu noktada hızlı yük treni Samsun’u yeniden Anadolu’nun merkezi yapacaktır. Ayrıca ulaşım olmadan lojistik şehir olmanız mümkün değil. Samsun’u lojistikte öncü yapmak istiyorsak ulaşım sorunlarını mutlaka çözmeliyiz. Samsun’un iki mavisi olan deniz ve hava ulaşımını doğru ve etkili kullanarak rakiplerimizin önüne geçebiliriz. Bütün bunların ele alınacağı Ulaşım Çalıştayı’nın düzenlenmesinde katkıda bulunan SASEMDER Başkanı Sayın Mustafa Genç’e teşekkür ediyorum.”

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.