real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
20 Ağustos 2013

Büro Çalışanları “Kamburluk” Riski Altında

buro-calisanlari-kamburluk-riski-altinda-4960558_400Büro Çalışanları “Kamburluk” Riski Altında

Fizyoterapist Turgay Şahin, ofis çalışanlarını egzersiz yapmaları konusunda uyararak, “Geleneksel oturma şekli kambura yol açarak bükük bir omurgaya sebebiyet verebilir” dedi.

Samsun Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Fizyoterapist Turgay Şahin, emniyet mensuplarına “Ofis Ergonomisi ve Ofis Egzersizleri” hakkında bilgi verdi. İl Emniyet Müdürlüğü ve Samsun Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi tarafından emniyet teşkilatı büro elemanlarına yönelik düzenlenen “Ofis Ergonomisi ve Ofis Egzersizleri” başlıklı konferans Polisevi Konferans Salonu’nda yapıldı. Emniyet personellerine bilgi veren Fizyoterapist Turgay Şahin, “Günümüzün en yaygın çalışma ortamı olan ofislerin, çalışanların fiziksel ve psikolojik ihtiyaçlarına göre dizayn edilmesine, ‘ofis ergonomisi’ denir. Ergonominin amacı verimliliğin ve kalitenin yükseltilmesi ve işgücünün kayıplarının önlenmesidir” ifadelerini kullandı.

Büro çalışanlarına uyarılarda bulunan Fizyoterapist Turgay Şahin, “Yazarken, omuzları gevşek, dirsekler vücuda yakın olmalıdır. Monitör tam karşıda ve en üst noktası göz hizasına gelecek şekilde ayarlanmalıdır. Oturulan sandalye diz seviyesi, kalça seviyesinden aşağıda olmalıdır. Geleneksel oturma şekli kambura yol açarak bükük bir omurgaya sebebiyet verebilir. Egzersiz, dolaşımı arttırarak dokuların beslenmesini ve metabolik artıkların atılmasını sağlar. İskelet sistemine binen yükleri ve stresleri azaltır” diye konuştu. – SAMSUN

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.