real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
21 Ağustos 2013

Bu Sözler Demirtaş’a Ait

derebahçe (3)DEVLET BOX SİSTEMİNE KAYNAK AKTARMALI 

ÜLKE OLARAK ALTYAPI KONUSUNDA SINIFTA KALDIK

Altyapı konusunda ülke olarak sınıfta kaldıklarını belirten Başkan Demirtaş, Devlet desteği ile belediyelere kaynak aktarışarak, bir an önce yerin altında hizmet kanalları oluşturulması gerektiğini söyledi

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Derbahçe mahallesi sakinleriyle organize edilen sabah kahvaltısında bir araya geldi. Mahalle muhtarı Orhan Çolak’ında bulunduğu kahvaltıda konuşan Başkan Demirtaş,  Vatandaşların istek ve sorunları dinleyerek, yaptıkları belediye çalışmalarından bahsetti.

Alt yapı olmadan yerin üstüne yapılan hizmetin kıymetinin olmadığını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,  Ülke olarak Türkiye’nin hiçbir yerinde altyapıya yeterince önem verilmediğini söyledi.

ALT YAPI KONUSUNDA ÜLKE OLARAK SINIFTA KALDIK.

Ülke olarak altyapı konusunda ‘sınıfta kalıyoruz’ diyen Başkan Demirtaş, Yerin altına hizmet kanalları oluşturması gerektiğine vurgu yaptı. Başkan Demirtaş, ” Yerin altında box sistemi olan hizmet kanalları oluşturmalıyız. Avrupa bunu çok iyi yapıyor. Bizde yapmalıyız. Bu konuda yerel yönetimlere devlet desteği verilmesi lazım. Yerin altında kurulacak hizmet kanalları için kaynak aktarılması gerekir. Bu hizmet kanalları maliyetli olduğu için belediyeler bunun altından kalkamıyor. Biz yer üstünde yol yapıyoruz. Diğer hizmet kurumları yerin altında bir arıza olduğunda yeni yaptığımız yolu kazarak sorunu çözüyor. Sorun çözülüyor ama, bizim yeni yaptığımız yol bozuluyor. Bu kaynak israfına yol açıyor. Bu doğru değil.” diye konuştu.

 DEVLET YEREL YÖNETİMLERE KAYNAK TRANSFER ETMELİ

Devlet desteği ile yerel yönetimlere fon aktarılarak yerin altında box oluşturulması gerektiğini ifade eden Başkan Demirtaş, ” Yerin altında oluşturulacak hizmet kanallarında su ve kanalizasyon, elektrik, doğalgaz ve internet hatlarının bu hizmet kanallarından geçmesi gerekiyor. Bir arıza olduğunda arıza tespit edilip  yapılan yolları bozmadan yerin altıda bu işin çözülmesi gerekir. Ama bugün öyle değil. Biz yeni bir yol yapacağımız zaman diğer hizmet kurumlarıyla görüşüyoruz. O yoldan doğalgaz, internet, elektrik ve diğer hizmetler geçmiş. Bizde yerin üstünü tamamlayarak yol yapıyoruz. Zaman geçiyor, bakıyorsun yol kazılmış. Arıza giderilecek. Firmaya diyoruz. Burayı kazamazsın. Sana, kazdığım yerin bedelini ödüyorum. Burayı kazacağım sorunu çözmem lazım diyor. Biz de arada kalıyoruz. Sorunun da çözülmesi gerekiyor. Bu konuda dediğimiz gibi yeraltı box sistemi kurulması şart. Burada alt yapıya kaynak transferi lazım.  Hizmet kanalı oluşturmamız lazım. Geçtiğimiz birkaç yıl önce Amerika’ya gittiğimde orada sordum. Siz bu işi nasıl yapıyorsunuz diye?  Orada İller Bakası gibi bir banka var. Alt yapı konusunda destek veriyor. Orada planlı yeraltı box sistemi var. Bizde de olmalı.”  ifadelerini kullandı.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.