real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
03 Ocak 2014

BOX Sistemi Hayata Geçmeli…

IMG_5948İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,”Yer altı hizmetleri yapan kuruluşlarla pilot mahalle olan Bahçelievler Mahallesinde koordineli çalışarak  Samsun’da ilk defa yap-boz mantığına bir son verdik “dedi.

Ülke genelinde hizmet veren yerel yönetimlerin en büyük sıkıntılarının altyapı kuruluşlarının yıl sonu programlarına göre  yol,kaldırım,asfalt gibi hizmetlerin  bilgi paylaşımı ve uygulama noktasındaki eksikleri yüzünden yap-boz mantığında öte gitmediğinin altın çizen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Samsun’da ilk defa yatırımcı kuruluşların yer altı hizmet kanallarını Bahçelievler de bitirmesinin akabinde birlikte uygulama yönünden ilçemizde bir mahallemizde bunu başarabildik.Aslında bunu her mahallemizde yapmak istiyoruz “dedi.

Her yıl yılbaşında önce yapacağımız yatırım programları yatırımcı kuruluş olan YEDAŞ,SASKİ,Türk Telekom gibi diğer kurumlarla bir araya geliyoruz diyen Başkan Demirtaş,”.Alt yapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME)’de herkes nereye ne yapacağını çıkarıyor.Bizde ona göre eşleştirmek şartıyla plan yapıyoruz.Aslında niyet iyi ama uygulamada sıkıntılar yaşıyoruz “diye konuştu.

İLÇEMİZE GÖZLE GÖRÜLÜR HİZMET YAPTIK

İlkadım ilçemize baktığınızda tüm cadde ve sokaklarda  gözle görülen bir çalışma ortaya koymaktayız diyen Başkan Demirtaş, 2009 yılında 250 metre yol yapan bir belediyeden 2013 yılında 250 kilometre yol yapar hale geldik. İlkadım’ın cadde ve sokakları şantiye alanına çevirerek asfalt, baskı beton, kaldırım ve kilitli parke taş çalışmalarıyla hizmet gitmeyen mahalle ve sokakları hizmetle tanıştırdığını kaydetti. Yerel seçimler öncesi genel bütçesinin 40 milyon TL olan belediyenin sadece Fen İşleri Müdürlüğü’nün yatırım bütçesinin 37 milyon TL olduğuna dikkat çeken Demirtaş, İlkadım tarihinde görmeyen hizmeti şu anda alıyor. Dört koldan ilçemizde ekiplerimiz çalışıyor. Tüm cadde ve sokaklarımızı gezip görebilirsiniz. Hizmeti yerinde görmek için şahit olmak gerekir ” dedi

BOX SİSTEMİ ÜLKEMİZDE HAYATA GEÇMELİ

Milli servetimizin boş yere heba edilmemesi adına yer altı box sisteminin hayata geçmesi gerektiğini söyleyen Başkan Demirtaş,Avrupa ülkeleri aç-kapa olayına yabancı ülkeler 30 ile 40 yıllık şehrin geleceğini planlayarak yer altında box sistemini oluşturarak elektrik, doğalgaz, su gibi çalışmaların asfalta dokunmadan yerin altına inilerek yapıldığı bir sistem ile yapıyorlar. Biz de durum tam tersi. Yeni döktüğümüz asfaltlar iki gün sonra tekrar eşilerek harap ediliyor” dedi.

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.