real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
23 Kasım 2013

Borç Her Kulübün Üzerinde Kambur…

14550Samsunspor Futbol Şubesi Sorumlusu Nihat Soğuk: “Borç her kulübün üzerinde kambur. Çözmek içinde var gücümüzle çalışıyoruz.”
Samsunspor Futbol Şube Sorumlusu Nihat Soğuk, Alt yapı sorumlusu Mehmet Bank, İdari İşlerden Sorumlusu Muammer Göksel ve Halkla İlişkiler sorumlusu Oğuzhan Serinkaya, spor muhabirleri ve spor yazarları ile biraraya geldi.

Sevgi Cafe’de gazetecilerle biraraya gelen Samsunspor yöneticileri kulüp ve takım hakkında bilgiler verdi.

Futbol Şube Sorumlusu Nihat Soğuk, gerçekleşen toplantıda yaptığı açıklamada, “Öncelikli olarak davetimizi kabul edip geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Kulüp başkanımız, Emin Kar’ın sizlere çok selamı var. Geçtiğimiz hafta yaptığımız yönetim kurulu toplantımızda gecikmiş olan birlikteliğimizin bugün yapılmasını kararlaştırdık. Şimdi bunu yapıyoruz. Bu gecikmeden ötürü sizlerden özür diliyorum. Daha sık bir araya gelmenin kulübümüz adına ve sizler adına faydalı olacağını düşünüyoruz. Samsunspor, Samsun şehrinin önemli bir markasıdır. Bu markanın iyi olabilmesi, arzu edilen yerde olabilmesi, hatta bir üst lige çıkabilmesi için sizin, bizim ve burada olmayan herkesin ortak hedefidir diye düşünüyorum. İnşallah bu uğurda bizde yönetim olarak, sizler de basın olarak el birliğiyle takımımızı en iyi yerlere getiririz. En büyük arzumuz ve hedefimiz Samsunspor’umuzu o geçmiş yıllardaki başarısına tekrar döndürmektir” dedi.

“Şu anda Samsunspor’a faydalı olabilme adına, Samsun şehrinin takımı olma adına elimizden geldiğince kulüple ilgili açıklamalar yapacağım ve sorularınıza da yanıt vereceğim. diyen Soğuk, “Bucaspor maçından sonra lige ara verildi. Takım olarak bu arayı iyi değerlendirmek için var gücümüzle çalıştık. Sakat futbolcularımız düzeldi. Belki sezon başından beri ilk kez tam kadro ile çalışma imkanı bulduk. Önümüzde Adanaspor maçı var ideal 11’imizle sahaya çıkacağız.b Sezon başından beri bunu yapamamıştık. Hafta içindeki idmanlarımızda futbolcularımızın ve teknik ekibimizin arzulu ve hırslı oluşları dikkat çekti. Takımda olumlu bir hava var. İnşallah bu Pazartesi günü Adanaspor ile oynayacağımız maçada yansıyacak. Ben buna inanıyorum. Adanaspor maçı tabi ki çok önemli. Daha önce oynadığımız Ankaraspor ve Şanlıurfaspor maçı kadar önemli. Mutlaka 3 puan almak zorundayız. Bunu da futbolcularımızla ve 12. adam olan taraftarımızla başaracağız. Maçı kazanacak güçteyiz. Teknik ekibimiz kazanmak için her şeyi yapıyor” diye konuştu.

Kulüp olarak yeni bir sistem aldıklarını ve bu sayede futbolcuların tek tek performanslarını görebileceklerine de dikkati çeken Nihat Soğuk, “Bu sistemle her futbolcunun tek tek performansını göreceğiz. Futbolcu ne durumda, maç içinde neler yapıyor, neleri eksik, bunları görüyoruz ve çözüm yollarını futbolcuyla paylaşıyoruz. Sağlıklı veriler veren bir sistem. İnanıyorum ki bu sistemle futbolcularımızın performansı daha da artacaktır. Bu da maçlara yansıyacak. Kalan 6 maçımız var. Tabi ki biz bu maçların hepsini kazanmak istiyoruz. Arzumuz budur. Hocamız sezon başında 72 puanı bulan şampiyon olur demişti. Ben de aynen katılıyorum. Ama şunu kaçırmayalım, hocamız (Biz 72 puan alacağız ve şampiyon olacağız) demedi. 72 puanı alan takım şampiyon olur dedi. Ligin sonunda göreceğiz. Dediğim gibi önce sırada Adanaspor maçı var. Bunu kazanıp sonra diğerlerini düşüneceğiz” dedi.

Samsunspor Futbol Şubesi Sorumlusu Nihat Soğuk, toplantıda yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
“Yabancı oyuncularımız konusunda bilgi vereyim. Ekigho ve Umar ile hiçbir sorunumuz yok. Umar Ankaraspor maçında ayağına darbe yedi ve düşme sonucu omuzun da zedelenme oldu. Tedavisi yapıldı ve şu anda çok iyi. Ekigho’da hafta başında 2 gün idmana çıkmadı ve salonda çalıştı. O da iyileşti. Ekigho ile daha iyi olması için ben görüştüm, hocamız tercüman eşliğinde görüştü, hatta başkanımız özel görüştü. Bir sıkıntısı yok. Burada çok mutlu. Kimse merak etmesin daha iyi olacak Ekigho.”

“Mali sıkıntıların olduğu bir gerçektir. Ötelenmiş ve geriden gelen borçların olduğunu herkes biliyor. Bu sadece bizim sorunumuz değil, Türkiye liglerinde oynayan tüm kulüplerin sorunu. Vakti ve zamanı gelen borçlar oluyor. Yönetimimiz imkanları doğrultusunda bunları çözmeye çalışıyor. Ama dediğim gibi borç her kulübün üzerinde kambur. Çözmek içinde var gücümüzle çalışıyoruz. Sayın Bakanımız Suat Kılıç’ın katkıları ve destekleri çok büyük. Ona sizlerin aracılığıyla teşekkür ediyoruz. Bu arada Sayın valimizin başkanlığında sivil toplum örgütleri ve Samsun’un ileri gelen iş adamları toplanmıştı. Kendi imkanları doğrultusunda yardım edeceklerdi. Miktar olarak şu kadar veya bu kadar demek yanlış olur. Yani kulübümüze yardım edenler tabi ki var. Yok desek haksızlık yapmış oluruz. Samsunspor bütün samsun şehrinin ortak paydada buluştuğu spor organizasyonu kulüptür. Dolayısı ile Samsunspor’u sevenler imkanları doğrultusunda gerekli destekleri veriyorlar. İsim vermeye gerek yok. Zaten bunu herkes biliyor. Daha ligin yarısındayız bu insanlar yardımlarını sürdürecekler ve verecekler. Biz bekliyoruz. Söz verenler var, yerine getiriyorlar ve diğerleri de getirecektir. Sayın valimizin bu konuda girişimleri ve ilgileri sürüyor. Bunların son derece üst düzen olduğunu söylemek isterim. Samsunspor’un parasal konusu sadece bu günkü sorun değil. Geçmişten beri gelen bir sorundur.”

Toplantıda ayrıca kulübün mali konuları ile ilgili de Samsunspor Yönetim Kurulu üyesi Oğuzhan Serinkaya’da basın mensuplarına bilgiler aktardı.

Oğuzhan Serinkaya yaptığı açıklamada, “Sayın valimizin sezon öncesi yaptığı toplantıda bende vardım. O toplantıda Samsunspor a 6 milyon gibi bir yardım sözü verilmiştir. O toplantı bir başlangıçtı. Söylenen 10 eşit taksitte 600 bin TL’lik toplamda 6 milyon TL yardımdı. Bu konuyla ilgili elimize geçen miktarlar var, hala da gelmeye devam ediyor. Kesinlikle yanlış anlaşılmasın işin gerçeği şu; biz sezon başında 12 milyonluk bütçe düşünmüştük. Toplantıda bu paranın toplanacağı gibi bir imaj oluştu. Aslında bu para 6 milyon TL’dir. Şu anda bu paranın tamamı daha toplanmadı, yaklaşık %40-45 elimine ulaştı. Ulaşmaya da devam ediyor. Zaten bu para yıl sonuna kadar 6 milyonu bulacaktır. Elimize gelen bu paranın da bir kısmını geçmişten gelen yapılandırılmış vergi borçlarına bir kısmı da futbolcu alacaklarına ödendi. Tabi ki bunların için geçmişten gelen bazı futbolcuların alacakları bulunuyor. Sayın bakanımız Suat Kılıç, sayın valimiz Hüseyin Aksoy ve eski başkanımız Fuat Köktaş’ın bu paranın %40-45’e ulaşmasında katkısı büyüktür. Bu katkıları halende sürmektedir. Yani bizim tahmini bütçemiz 12 milyon du. Toplantıdan yıllık beklentimiz 6 milyondu. Bize verilen sözde bu rakamdı” dedi.

Yapılan toplantıda bir gazetecinin,”Sayın bakanımız bir toplantıda geçmişte alacakları bulunan yöneticiler bu borçlarını bağışlayarak helalleşmeli demişti. Helalleşen var mı” şeklinde ki sorusuna yanıt veren Futbol Şube Sorumlusu Nihat Soğuk,”Konuyla ilgili başkanımız gerekli görüşmeleri yapıyor. Bu konuda net bir şey yok. Tabi ki olduğu zaman bu konuyu kamuoyu ile paylaşacağız. Paylaşmamızda gerekli zaten. Samsunspor’a maddi açıdan rahata çıkartmak için yönetim kurulumuz her türlü girişim yapıyor. Reklam panoları olsun, akıcı gelirler olsun hepsi ile yakından ilgileniyoruz” dedi.

 

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.