real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
24 Ağustos 2013

Birçok Hastalığın Tetikleyicisi:Obezite

obezite (1)İLKADIM’DA OBEZİTE İLE MÜCADELE SEMİNERİ

Obezite’nin ölümcül hastalıklara davetiye çıkardığını söyleyen konuşmacı Doç. Dr. Aliye Özeroğlu, Çocukların dengesiz ve sağlıksız beslenmesi küçük yaşlarda obetize olma riskini tetiklediği ifade etti.

İlkadım Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü ve OMÜ Meslek Yüksek Okulu (MYO) işbirliği ile Yıldıray Çınar Kültür Merkezi’nde sağlıklı beslenme, diyabet ve  obezite konulu seminer verildi.

Konuşmacı Doç. Dr. Aliye Özeroğlu verdiği eğitim seminerinde, obezitenin başta kalp ve damar hastalıkları olmak üzere, ölümcül bir takım hastalıklara da davetiye çıkardığını söyledi.

Dünyada yaygın olan ve ülkemizde sayısı gittikçe artan obezitenin yalnızca bir sağlık sorunu olmadığını epidemik hastalıklar kategorisine girdiğini söyleyen Doç. Dr. Aliye Özeroğlu,”  sağlıklı ve dengeli belenme anne karnından başlayan bir olaydır. Çocukların beslenme alışkanlıkları ileride obezite hastalığına yakalanma riskiyle doğru orantılıdır. Sağlıklı bir yaşam sürdürmek için insanın aldığı enerjisi ile harcadığı enerjinin dengede tutulması gerekmektedir. Günlük alınan enerjinin harcanan enerjiden fazla olması durumunda, harcanamayan enerji vücutta yağ olarak depolanır. Bu da obezite oluşumuna neden olur” dedi.

Etkinliğe katılan İlkadım Belediyesi Kültür Müdürü Ferhat Çobanoğlu, İlçemizde vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttırmak için sağlık alanında bir dizi eğitim seminerleri yaptık. İlkini meme kanseri konusunda yaptığımız seminerlerimizin bugünkü konusu ise günümüzün önemli sorunlarında olan diyabet ve obezite. Hizmet kalitemizi bir kat daha arttırmak adına düzenlediğimiz personel eğitimlerimizin yanı sıra, çalışanlarımızın farklı konularda bilinçlenmeleri için bu tip seminerleri de önemsiyoruz.”  dedi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.