real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
19 Ağustos 2013

Bilim dünyası önemli bir keşfe imza attı

260524Bilim dünyası önemli bir keşfe imza attı

Güney Amerika kıtasında yeni bir tür memeli keşfedildi.

Bilim dünyası keşfedilen yeni memeli türünü konuşuyor.

Olinguito (OLİNGİTO) olarak adlandırılan ve kimi çevrelerce ayıya olan benzerliğiyle dikkat çeken tür bilinen Olingos türünün yeni bir üyesi…

Kolombiya ve Ekvator’un yüksek dağlarında yaşayan memeliler, yüzlerce yıl başka hayvanlara benzerliği nedeniyle yeni bir tür olarak adlandırılmadı. Kimi çevrelerce ayıya bazıları içinse kediye benzetildi.

Ancak Smithsonian (SİMİTSONYAN) Enstitüsü bilim adamları, araştırmaları sonunda diğer hayvanlarla karıştırılan bu hayvanların başka bir tür memeli olduğunu ortaya çıkardı.

Smithsonian Institutions:” Bu hayvanı daha önce görmüşler gibi gelebilir insanlara, kimisi ayıya kimisi kediye benzetiyor. Ama hiçbiri değil.. Bu yeni bir tür memeli”

Olingos olarak bilinen bir türün devamı olarak görülen Olingitolar benzerlerine göre daha küçük bir kafatasına sahip ve hem meyve hem de etle besleniyor.

Smithsonian Institutions: “Olingitolar yüzyıllardır bilinen Olingos olarak ve Nicaraguay’dan başlayarak tüm Amazon’a kadar alanda yağmur ormanlarında yaşayan türün başka bir üyesi”

Tabii rakungiller ailesinden gelen Olingitolar tıpkı ailenin diğer üyeleri gibi gündüzleri uyuyor geceleri ise uyanık. Bilim adamları yeni türe, Panama, Kosta Rica, Venezuela, Brazilya ve Peru’da da rastlanabileceğini açıkladı.

Yeni keşif bilim tarihine geçmekle kalmadı, aslında dünyada henüz keşfedilmeyi bekleyen bir çok memeli türünün olabileceği gerçeğini bir kez daha ortaya çıkardı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.