real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
02 Eylül 2013

Başkanlardan Konser ve Festival Tepkisi

Başkanlardan Konser ve Festival Tepkisi

AK Parti’nin Mısır ve Suriye’de Müslümanların uğradığı katliamı göz önüne alarak yurt genelindeki festival, kutlama ve eğlence programlarını belediyelerine gönderdiği genelge ile iptal etmesinin ardından Samsun’da gerçekleştirilen festival ve konserler İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’in tepkisini çekti.

AK Parti Genel Merkezi, AK Parti’li bütün belediyelere gönderdiği genelge ile kutlama, festival ve eğlence programlarını iptal edilmesini istedi. Genelge üzerine AK Parti’li belediyeler kutlama, festival ve eğlence programlarını iptal etti. Ancak Samsun’da gerçekleştirilen bazı festival ve konser programlarına İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ile Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin tepki gösterdi.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK Parti’nin kutlama etkinliklerinin iptal edilmesi yönünde aldığı kararı olumlu bulduğunu belirterek, “Bir taraf kan ağlarken diğer tarafta gülüp eğlenilmesinin yanlış olduğunu düşünüyorum. Herkes kendine yakışanı yapacaktır. Bana göre AK Parti’nin aldığı karar yerindedir. Türkiye’yi İslam dünyası bir büyüğü olarak görüyor. Büyük düşünmek lazım. Türkiye Cumhuriyeti kendini ne kadar güçlü hissederse onlarda kendilerini o kadar güvende hissediyor. Bu şekilde düşünmek lazım.” dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ise Suriye’de ve Mısır’da insanların katledildiğini belirterek, “Müslüman olarak insanlar ölürken burada eğlence yapmak Müslümana yakışmaz. Sadece Müslüman Kardeşler değil, Doğu Türkistan’da binlerce Müslüman kardeşimiz katledildi, onları da göz önünde bulundurmamız lazım. Müslümanlarımız katledilirken, eğlenmek ahlaki de değil.” diye konuştu.

Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İnsan haklarının yok sayılmasına, hangi mezhepten ve dinden olursa olsun insanların öldürülmesine her zaman tepki duyarım. Bunu genel bir anlayış olarak almak lazım. Bu kadar özelleştirmek gerekir mi? Bu konuda duyarlı olan arkadaşlarımıza saygı duyuyorum. Etrafımızda kötü şeyler oluyor, kimisine seyirci kaldık. Milyonlarca öldüren Iraklı’ya, ırzlarına geçilen kadınlara, öldürülen çocuklara sessiz kaldık. İnsanların katledilmesine siyasetin gereği için değil, insan olmanın gereği olarak sesimizi yükseltmeliyiz.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.