real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
29 Temmuz 2013

Bakanlık Tarafından Örnek Gösterildi

ÖRNKK-BAKANLIKTAN TARAFINDAN ÖRNEK GÖSTERİLDİ.

-İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI ASKIDA EKMEK ÖRNEK GÖSTERİLDİ.

Samsun’da İlkadım Belediyesi tarafından geçen sene Ramazan ayında hayata geçirilen askıda ekmek projesi İç İşleri Bakanlığı tarafından diğer yerel yönetimlere örnek gösterildi.
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Ramazan ayının 20. gününde Fatih ve Reşadiye mahallelerine kurulan iftar çadırında vatandaşlarla birlikte orucunu açtı.
Ramazan ayı boyunca her akşam farklı mahallerde iftar yapan Başkan Demirtaş, vatandaşlarla tek-tek tokalaşarak hal ve hatırlarını sordu.
İftar sonrası vatandaşlarla sohbet eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Askıda ekmek projesinin yerel yönetimlere örnek gösterildiğini ifade etti.
İç işleri Bakanlığı tarafından belediyelere askıda ekmek projesinin diğer yerel yönetimler tarafından uygulanabilir proje olarak kabul görüldüğünü anlatan Demirtaş, ” Yardımlaşma ve dayanışma duygumuz, bizi güçlü kılan, toplum olarak birbirimize kenetlenmemizi sağlayan en temel hasletlerimizdendir. İnsanoğlunun yaratılışında var olan bu yardımlaşma, yüce dinimiz İslam’da ayet ve hadislerle anlatılarak toplumlara ışık tutmuştur. Bu hususa ecdadımız da büyük önem vermiş, veren el ile alan el arasında çok zarif ve onurluca çeşitli yardımlaşma usulleri geliştirmiştir. Ahlaki ve manevi değerlere sahip toplum sayesinde yıllarca ayakta kalmayı başarabilmiş ecdadımızın izinden hareketle tarihimizde var olan cömertlik ve yardımseverlik mekanizmasını “askıda ekmek” projemizle hayata geçirdik. “dedi.

ASKIDA EKMEĞE MODERN DOKUNUŞ

Askıda ekmek kampanyası ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar, onuru zedelenmeden ekmeğini aldığını söyleyen Başkan Demirtaş, ” Askıda ekmek projesinin modern çağda toplumsal yardımlaşmanın yeni adıdır. Osmanlı’dan günümüze miras olarak kalan askıda ekmek uygulamasını günümüze uyarlayarak modernize ettik. Zamanın insanları fırınlara gider ekmeğini alır ve ihtiyaç sahipleri için de ekmek alıp fırındaki askıya bırakırlardı. İhtiyaç sahibi ailelerde askıdaki ekmekten ihtiyacı kadar ekmeğini alır ve evine götürür. Osmanlı’da uygulanan bu yardımlaşma anlayışından ben çok etkilendim. Bu projeyi günümüze modernize ettik. ” diye konuştu. Hayırseverlerin belediye veznelerine ve bankalara bağış yaparak kampanyaya katılabileceklerini ifade eden Başkan Demirtaş, “Bu kampanyada birinci yöntemimiz, “www.ekmeginipaylas.org” adı altında bir internet sitesi açtık. Bu sitede ekmek bağışında bulunmak isteyen insanlarımıza ekmek fiyatı kadar bağış miktarını bildiriyor. Eğer kişi kendi yaptığı bağışın kamuoyuna duyurmak istiyor veya istemiyorsa sitede bulanan bir işaretle belirliyor. Bağışını kredi kartı ile de ödeyebilir. Bizde ilçemizdeki ihtiyaç sahibi ailelere bağış yapılan ekmekleri dağıtıyoruz. Bağışlarını kendi yapmak isteyen vatandaşlarımız içinde kuponlar veriyoruz. Bunlar 2’lik ve 4’lük ekmek kuponlarımızdan oluşmaktadır. Belediye veznemize veya bankaya yatırdığı bağış makbuzunu belediyemize getirdiğinde ekmek kuponlarından veriyoruz. Hayırsever vatandaşımızda bağışını kendisini yapmak isterse veya kendi çevresinde ihtiyaç sahibi olarak gördüğü insanlara bu kuponlardan veriyor ve bağışını yapmış oluyor. Bu kampanyamızı daha geniş kitlelere yaymak için SMS’li bağış yöntemini hayata geçirdik. Hayırseverler Avea 8055, Vodafone ve Turkcell’den 9086’ya 1 SMS atarak 5 TL ekmek bağışında bulunuyor. 7’den 70’e herkesin rahatlıkla bağış yapabileceği bu yöntemle ekmek bağışlarını arttırmayı hedefliyoruz. ” diye konuştu.

DEMİRTAŞ’TAN HAYIRSEVERLERE ÇAĞRI

Ramazan ayında insanların yardımlaşarak birbirlerine yardım etmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Demirtaş, “Bu mübarek ayda insanlarımızın yardımlaşarak birbirine katkı sağlamasını, dar gelirli ailelerin yanında olduklarını göstermesi adına bu kampanyamıza destek vermeye çağırıyorum. Dar gelirli aile için ekmek çok önemlidir. Bağış yapılan paralar toplanarak sadece ekmek alımında kullanılacaktır. ” ifadelerini kullandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.