real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
22 Ağustos 2013

‘Ayağını sıcak tut başını serin’

253523‘Ayağını sıcak tut başını serin’

Beyin sağlığı için bilinmesi gerekenler nelerdir?

Beyin vücudumuzun komuta merkezi bu sebeple organlarımız arasında ayrı bir önem taşıyor. Ancak gündelik hayatta önemsemediğimiz bazı alışkanlıklarımız beynimize zarar verebiliyor.

İşte beyin sağlığı için bilinmesi gerekenler, kahvaltı etmemek ya da düzenli beslenmemek, bunun gibi birçok önemsenmeyen alışkanlık beyin sağlığına zarar verebiliyor.

Nöroloji Uzmanı Dr. Mustafa Uygur ,insan beynine zarar veren alışkanlıkların başında düzenli beslenmeme geldiğini belirtti. Uygur “İnsanlar düzgün kahvaltı etmediklerinde veya doğru beslenmediklerinde beyin hücreleri yeterli beslenemiyorlar, yeterli oksijeni alamıyorlar, yeterli şekeri alamıyorlar.Bundan dolayı da beyin hücreleri yavaş yavaş bozulabiliyor.” dedi.

Diğer bir etken ise “Ayağını sıcak tut, başını serin” atasözünü doğrular nitelikte.

Dr. Uygur: “Sıcak, beyin hücrelerine zararlı etkenlerden birisi. Beyin hücrelerini dumura uğratıyor yani, beyin sulanabiliyor, hatta beyin kanamaları olabiliyor. Ayrıca Spor yapan insanın vücudunda endorfin denen maddeler çıkıyor, endorfin tamir edici hormon, mutluluk hormonu.Bizi mutlu huzurlu tamir edilmiş bir şekilde güne hazırlıyor” dedi

Sigara ve alkol kullanmak, fazla şeker tüketmek ve kirli havayı solumak da beyin sağlımızı tehdit edenler arasında.

Sağlıklı hayatın gereklerinden biri olan spor da beyin sağlığını korumanın olmazsa olmazı..

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.