real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
24 Nisan 2013

Atatürk”ün sözüne açılım ayarı mı?

mitPKK elebaşısı Abdullah Öcalan ile görüşmelerini resmi olarak sürdüren Milli İstihbarat Teşkilatı resmi internet sitesinde büyük bir yanlışa imza attı.

Teşkilatın resmi sitesinde Atatürk’ün ‘Biz Büyük Türk Milletinin Hizmetkarıyız’ sözünü değiştirerek ‘Biz bütün Türk Milletinin hizmetindeyiz’ şeklinde yayınlaması akıllar da soru işareti bırakıyor. Açılım sürecinde aktif rol oynayan teşkilatın Büyük Türk Milletini bütün olarak değerlendirmesi, açılım sürecinde izlenen yolunda önemli bir ayrıntısı olarak dikkat çekiyor.

MİT’İN resmi internet sayfası Hakan Fidan’ın Teşkilata Müsteşar olarak atanmasının ardından yenilenmişti.

Hürriyet’in sloganı da gündeme geldi.

BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Twitter hesabından Hürriyet gazetesi ve Aydın Doğan’a çağrıda bulundu. Aydın Doğan’ın kendi yayın grubuna gönderdiği mektubu hatırlatan Sakık “Hürriyet barışa katkıda bulunmak istiyorsa ‘Türkiye Türklerindir’ sloganını kaldırıp ‘Türkiye Türkiye Halklarınındır’ yazsın” dedi. Hürriyet daha önce de sloganı nedeniyle birçok kez eleştirilmiş, Özkök de eleştiriler üzerine “O cümleyi oradan çıkarmaya ne benim, ne de Hürriyet’in sahibinin gücü yeter.” demişti.

İşte Sakık’ın o tweet’leri:

“HÜRRİYET SÜRECE ÖNCÜLÜK EDEBİLİR”
Kürt sorununda, barışın dilinin hakim olması, toplumun çözüme hazırlanması, her türlü ırkçı, milliyetçi, tekçi, ötekileştirici,ayrımcı dil ve yaklaşımın önüne geçilmesi için medyaya büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Yeni süreç başladığında Sayın Aydın Doğan kendi medya grubuna bir mektup göndermiş ve barış dilinin korunması, süreci olumsuz etkileyecek çatışmacı yaklaşımlardan kaçınılması için gerekli hassasiyetin gösterilmesini istemişti. Bu son derece önemli bir yaklaşım olmuştur. “Türkiye Türklerindir” ifadesini kaldırarak önemli bir adım atabilir, yeni sürece öncülük edebilir.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.