real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
17 Temmuz 2013

2 Mimar Atakum’u bitirdi…

hassssssMHP Atakum Belediye Başkan Aday Adayı Hasan Danayiyen Atakum ilçesinde sağlıksız ve yeşil alanı olmayan betonlaşmış bir şehirleşme yaşandığını belirterek, ‘Bunun sorumlusu Mesleği mimarlık olan Metin Burma ile eski Belediye Başkanı Adem Bektaş’dır’ dedi.

‘EKİBİMİZ ÇALIŞMALARI SÜRDÜRÜYOR’

MHP Atakum Belediye Başkan Aday Adayı Hasan Danayiyen Samsun Özel Haber’e seçim çalışmaları ve Atakum ilçesinde yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Atakum’da şehirleşmenin sağlıklı yapılmadığına dikkat çeken Danayiyen gelecekte ilçe halkının pikniklerini dahi mezarlıklarda yapmak zorunda kalacaklarını ifade etti.
Danayiyen, ‘Yeni Samsun Atakum sloganıyla çalışmalara başlayan ve aralarında mimar, mühendis, şehir plancısı, sosyolog psikolog, kadın ve gençlik sorunları uzmanı ve buna benzer meslek mensuplarının yer aldığı 25 kişilik işinde uzman deneyimli bir ekip oluşturduk. Bu grubumuz Yaklaşık 45 gündür Atakum ilçesinde fizibilite ve eksikleri tespit anlamında çok önemli çalışmalar yaparak raporlarını hazırladılar. Önümüzdeki süreçte projelendirme çalışmaları için yine saha da olacaklar.

‘YEŞİL ALAN DÜŞÜNÜLMEDİ’

Atakum çalışma grubunun ortaya çıkardığı bir konu var ilçedeki yeşil alan konusuyla alakalı. Çok ilginç tespitler bunlar. Bu ilk etapta tabii önemli kentlerle ilgili yeşil alan konusuna baktığımız da normal şartlar da bulunması gereken alan kişi başına 10 metrekare. Bu oran İstanbul’da 2.1 Ankara’da 2.5, İzmir’de 2.8. Ama daha çarpıcı ve daha dikkat çekici olanı Atakum yeni gelişen bir ilçe olmasına rağmen Atakum’daki yeşil alan olgusu 0.36. Bu çok düşük bir oran. Yani İstanbul’un dahi gerisinde olan bir rakam. Yani bu şunu gösterir gelecekte nasıl İstanbul’lular mezarlık’ta piknik yapmak zorunda kalıyor ise Atakum’lular da aynı sorunla baş başa kalacaklar. Yani Atakum yeni gelişirken yeni büyürken ve şehirleşmesini oluştururken yeşil alanları tamamen yok edilme noktasına getirilmiş ve yeşil alan oluşturulması dahi düşünülmemiş bir ilçe. Gelecekte Atakum tamamen betonlaşmış tabiri caizse obez bir şehir haline gelecek. Yeni Samsun olacak dediğimiz bir ilçenin kaderi bu olmamalı ‘ dedi.

‘YER SEÇİMİ YANLIŞ’

Atakum’da çok tartışılan Protokol Camii konusuna da değinen Danayiyen, ‘Protokol caminin yeri Tarım Lisesinin olduğu alan ise kesinlikle yanlıştır. Şunun için yanlıştır. Atakum’un orası giriştir. Atakum şu anda trafik giriş sıkıntısı yaşıyor. Protokol camiinin yer seçimi o anlamda yanlış bir yer seçimidir. Aynı zaman da Atakum’a bir merkez oluşturulması düşünülüyorsa Atakum’un girişi değil ilçenin ortasında bir yer seçilmelidir. Gelecekte protokol camii çerçevesinde Atakum’un girişi daha çok trafik sorunuyla karşı karşıya gelecektir. Bugün Büyük Camii yetmiyor diye protokol camii inşa ediliyor ise bununla ilgili daha uygun daha doğru yerler düşünülmelidir.

‘DEĞİŞİME AYAK UYDURAMADILAR’

Atakum da aslında tartışılan başka şeyler de var. Bir kent meydanı olgusu da var. Aslında kent meydanı olgusunda da hükümet ile Metin Burma kesinlikle suçludur ve yanlış yapmışlardır. Metin bey bu Atakum’un ilk kurucu Belediye Başkanıdır. Bununla sürekli övünüyor Metin bey.Hala bir meydanı olmamasından ötürü kendisinin övünç değil bize göre utanç duyması gerekir bu tablodan. Kendisi iki dönem üst üste Başkanlık ve Kurucu Belediye Başkanlığını yapmış bir isim. Mesleği mimar olmasına rağmen Atakum’u bir kent olarak düşünmemiştir. Atakum yeni imar bölgesi olmasına ve ilk belediye Başkanı olmasına rağmen kendisinin mimar olmasına, hatta daha sonraki belediye başkanında mesleğinin mimar olmasına rağmen Atakum kent olmadan mimarlar eliyle bitirilmiş bir ilçedir. Atakum Belediyesi’ni idare edenler, Atakum’un yaşadığı değişime ve gelişime ayak uyduramamışlardır. Atakum küçük bir tatil beldesi iken şehrin belediye yönetimini elde edenler, kentin nüfus artışına karşı hazırlıksız yakalanmış, çarpık kentleşmenin ve plânsız yapılaşmanın önüne geçememişlerdir. Atakum, artık rahatça yaşanabilir bir yer olmaktan çıkmıştır.’ ifadelerini kullandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.