real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
13 Mart 2014

70’lik Teyzeler Obeziteye Savaş Açtı

70-lik-teyzeler-obeziteye-savas-acti-5780842_400Samsun’da yaşları 70’in üzerinde olan üç kadın, doktor kontrolünde yaptıkları diyetle obeziteye savaş açtı.70’li yaşlardaki Şükriye Uçar, Nurcan Seçkin ile Fatma Altaylı, doktor kontrolünde diyet yaparak, obez olan gençlere örnek oluyor.Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ödeme planında olan, Samsun’da Clinic-A Tıp Merkezi’nde uygulanan ve fizik tedavi bölümünün takip ettiği obezite tedavisi meyvelerini vermeye başladı. Günlük 150 hastanın 1 ay ücretsiz tedavi gördüğü hastanede 71 yaşındaki Şükriye Uçar, 70 yaşındaki Nurcan Seçkin ve 70 yaşındaki Fatma Altaylı sergiledikleri azimle gençlere örnek oluyorlar. Doktor kontrolünde uyguladıkları diyetle düzenli beslenen Şükriye Uçar, Nurcan Seçkin ile Fatma Altaylı, yaptıkları ağır hareketlerle sağlıklı bir şekilde kilolarından kurtulmanın hesaplarını yapıyor.

Spor yaptığı için mutlu olduğunu söyleyen Şükriye Uçar, “Sağlıklı oluyorum, enerji topluyorum. Evde oturmaktan çok daya iyi. İsteyince kilo veriyorsun. Gençlere tavsiyem boşuna vakit öldürmesinler, buraya gelsinler. Doktorumuzun dediğini yapıyoruz ve sağlıklı yaşıyoruz” dedi.

Spor yaptığı için kendini güvende hissettiğini belirten 70 yaşındaki Nurcan Seçkin, “Diyetimi uyguluyorum. Uygun olan hareketleri yapmaya devam ediyorum. Gençler, biz bu yaşımızda bunu yapabiliyorsak, siz de bizi örnek alın, hayata daha güzel ve sağlıklı devam edin” diye konuştu.

Hastanede yapılan tedavi konusunda bilgi veren Clinic-A Tıp Merkezi Uzman Diyetisyen Ahmet Şenocak, “Tedaviye her yaş gurubundan kişiler katılmaktadır. Özellikle orta yaş grubu daha fazla olmakla birlikte yaşlı hastalarımız da mevcuttur. 70-80 yaş arasındaki hastalarımız çok verimli bir şeklide sporlarını yapabiliyorlar. Bu sporumuzu yaparken doktor kontrolünde, fizik tedavi uzmanlarının verdiği hareketler doğrultusunda gerçekleşiyor. Ben diyetisyen olarak hastalarımızın beslenme planlarını yapmaktayım. Gerçekten şaşırtıcı sonuçlar almaktayız. Yaşlı olmalarına rağmen çok verimli spor yapmaları ve verdiği kilolarla bizleri şaşırtmaktalar” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.