real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
28 Aralık 2013

70 Ünite Kan Toplandı…

kumru-da-yilin-son-kan-bagisinda-70-unite-kan-5481392_400Ordu’nun Kumru ilçesinde Kızılay Şube Başkanlığı’nca kan bağışı alımı gerçekleştirildi.
Kumru Belediyesi giriş katında hayırsever vatandaşlara yönelik 2013 yılının son gönüllü kan bağışı kampanyası, Kumru Kaymakamlığı, Kumru İlçe Müftülüğü, Kızılay Kumru Şube Başkanlığı ve bir dershane organizesinde düzenlendi. Kampanya süresince Kumrulu vatandaşlar kan bağışına diğer zamanlarda olduğu gibi oldukça ilgi gösterdiler ve toplam 70 ünite kan bağışı toplandı.

Kumru Kızılay Şube Başkanı Erol Başar yaptığı açıklamada, “2013 yılının son bağışını düzenledik. Olumsuz hava şartlarına rağmen düzenlenen kan bağışına vatandaşlarımız çok büyük ilgi gösterdiler. Kampanyada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kumru İlçe Kaymakamı Ahmet Özkan ise, “Kan bağışı konusunda çok net, tereddütsüz ve iftiharla konuşabiliyorum. Kumru’da kan alımı gayretli çalışmalar neticesinde oturmuştur. İlçemiz bu konuda örnek alınmalıdır. Ben başta Kızılay Şube Başkanı olmak üzere kampanyaya katkısı olan herkese şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Kaymakam Özkan şöyle devam etti: “2012 yılında ilçemizde 918 ünite kan toplanmıştır. 2013 yılında ise yüzde 64,37 artışla bu rakam bin 509 üniteye ulaşmıştır. İlçe gelişmiş ülkelerin yüzde 5’i düzenli kan bağışında bulunarak, ülkelerindeki kan problemini halletmişlerdir. Türkiye’de bu oran yüzde 2.25, bölgemizde (Samsun, Sinop, Ordu, Amasya ve Tokat) yüzde 1.25, ilçemizde ise yüzde 7.2’dir. Bizim olmamız gereken noktada maalesef başkaları var. Ülkemizde kan sıkıntısı ciddi boyutta. Bir ünite kanın 3 kişiye hayat verdiğini düşünerek, kanımızın yetmemesi kanımıza dokunmalı prensibinden hareketle, Kumru’da yaşayan tüm hemşehrilerimiz ile birlikte kan vermek için bağış standında her zaman birlikte olacağız.”

Kampanyaya katılanlara sütlaç ikramı yapıldı. – ORDU

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.