step mom and son porn videos

logo

reklam
15 Ağustos 2013

Mısır alım fiyatları açıklandı

5338Mısır alım fiyatları açıklandı

2013 yılında mısır alın taban fiyatının ton başına 640 TL olduğu açıklandı.

Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından geçtiğimiz günlerde 2013 yılı mısır alım taban fiyatının 640 TL/Ton olarak açıklandığını belirtti.

Konuyu, mısır ekiminin yoğun olarak yapıldığı Karacabey’de Ziraat Odası Başkanı Hasan Karahasaoğlu ve Mustafakemalpaşa’da da Ziraat Odası Başkanı Ahmet Özmen ile görüştüklerini açıklayan Matlı, “Başkanlar, çiftçinin 670-675 TL’lik fiyat beklentisi içinde olduklarını, açıklanan fiyatı kısmen düşük buldular. Ancak, TMO’nun açıkladığı taban fiyattan piyasa oluşacağı düşüncesinden hareketle, ürünün değerini bulacağına inandıklarını ifade ettiler.” dedi.

Matlı, dünya genelinde 2013-2014 döneminde mısır üretiminin Uluslararası Hububat Konseyi’nce 2012-2013 sezonuna göre 83 milyon ton artacağı ve 942 milyon ton düzeyinde olacağının tahmin edildiğini belirterek, Türkiye’de ise geçen dönem 4,6 milyon ton gerçekleşen mısır üretiminin bu yıl 5-5,1 milyon ton seviyesinde olmasının beklendiğini dile getirdi.

Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, büyüyen hayvancılık sektörü ile birlikte bu üretimin tamamının talep göreceğini, 2013’un ilk 7 ayında 1 milyon ton mısır ithalatı gerçekleştiğini, üretimdeki yüzde 10’luk artışın tüketime yetmeyeceğini ve Borsa olarak kanaatlerinin, üretici açısından sıkıntı yaşanmadan mısırın talep göreceği yönünde olduğunu açıkladı.

Matlı, 640 TL/Ton fiyatın yem sektörü açısından da makul seviyelerde olduğunu söyledi. Matlı açıklamasının sonunda, Bursa bölgesinde büyüyen hayvancılık sonucu en değerli ürünün Mısır olacağını, Bursa ve çevresinde mısır fiyatlarının TMO fiyatlarının üzerinde seyretmesini beklediklerini de dile getirdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.