real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
19 Mayıs 2013

17 Bin Kişinin umuduydu…

AHMETKUCUKAK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, ASKON Samsun Şubesini ziyaret ederek Şube Başkanı İrfan Şenocak ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir sohbet toplantısına katıldı.

Yeni, ziyarette “Samsun Tersane alanı ile ilgili olarak yeni teklifler olursa onun üzerinde çalışabiliriz. İstihdam sağlayacak, Samsun’a katma değerde bulunacak yatırımları destekler üzerimize düşeni yerine getiririz.” dedi.

Bundan 11 yıl önce kent gündemine sokulan Samsun Tersanesi, AK Parti’li vekiller dahil, belediye başkanlarının da seçim propogandalarına malzeme olmuş, özellikle işsiz ailelere umut verilmişti. Büyükşehir Belediyesi de tersane de çalıştırılmak üzere kaynakçılık kursları açmıştı. Binlerce genç kursa giderek kaynakçılık belgesini almasına rağmen 11 yıldır Samsun Tersanesinin açılmasını beklerken, vekil Ahmet Yeni’nin ‘Tersane şart değil’ açıklaması ‘Dalga mı geçiyorsunuz?’ sorusunu sorduruyor.

Samsun’da 2002’deki genel seçimlerde kentin gündemine gelen tersane için ilk somut adım 2007 yılında atılmıştı. Ulaştırma Bakanlığı tarafından 17 Ekim 2007’de Samsun Tekkeköy Mendirek ve Tersane Limanı inşaatının ihalesi yapıldı. 13 Mart 2008’de mendirek ve liman inşaatına başlandı. Yapım işlemi 2011 yılında tamamlandı ve geçici kabulü gerçekleştirildi. Son olarak 2012’de Liman Başkanlığı’na da devri yapıldı. Yaklaşık bin dönümlük tersane alanındaki 4 parsel yatırımcılara verildi. Aradan geçen zamana karşın yatırımcılar, altyapı tamamlanmasına rağmen tersane inşaatına başlamadı. Ekonomik kriz nedeniyle yatırımcılar, tamamlanan tersaneye yatırım yapma riskini göze alamadı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.