real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
23 Ocak 2014

155 SMS SERVİSİ 1 ŞUBATTA HİZMETTE…

emniyette-sms-ile-sikayet-donemi-5580465_1201_400Samsun İl Emniyet Müdürlüğü, 155 SMS servisinin, 01 Şubat 2014 tarihinden itibaren kullanıma açılacağını duyurdu

Samsun Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Emniyet Teşkilatımızın, vatandaşlarımıza yönelik olarak hizmet sunduğu en önemli alanlardan birisi olan 155 Polis İmdat Çağrı Merkezleri, bilinen adıyla haber merkezleridir. Teşkilatımızın haber merkezleri, teknolojik gelişmelere paralel olarak günümüzde acil çağrı karşılama hizmetinin ötesinde, Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS), ihbar otomasyon, sayısal haberleşme ve coğrafi bilgi sistemleri sayesinde yeni boyutlar kazanmış, gerek önleyici polislik çalışmalarında gerekse suç meydana geldikten sonra olaylara müdahale esnasında, bilgi akışının ve karar desteğinin sağlandığı, vatandaş odaklı bir merkez olarak hizmetlerini sürdürmektedir. Teşkilatımız, yurt çapında vatandaşlarımızın polise daha hızlı ve kolay erişimini sağlamak için teknolojinin getirdiği iletişim ve haberleşme sektöründeki yenilikleri bünyesine katarak ilerlemektedir. Bu yeniliklerin bir tanesi de vatandaşın acil durumlarda, ihbar veya şikayette bulunabilmesi için cep telefonundan SMS (kısa mesaj) göndermek suretiyle kolluk kuvvetlerine kolayca ulaşabilmesidir” denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Yirmi birinci yüzyıla girdiğimiz şu dönemde, engelli olsun olmasın her insanın güvenlik hizmeti alma ve suçla karşılaşıldığında ihbarda bulunma hakkı ve yasal zorunluluğu vardır. Güvenlik hizmetlerinde fırsat ve imkan eşitliğinin sağlanması, demokratik toplumların en temel unsurlarından birisidir. 155 SMS servisinin hayata geçirilmesiyle ilgili en fazla talep engelli vatandaşlarımızdan gelmektedir. 155 SMS ihbar servisinin kullanımı engelli ve diğer vatandaşlarımıza sağlayacağı en önemli yararlardan birisi, zor bir durumla karşılaştıkları zaman, telefonundan SMS (kısa mesaj) göndermek suretiyle ihbar ve şikayette bulunabilecek olmalarıdır. SMS hizmeti sayesinde engelli vatandaşlarımız, polisin kendisine bir SMS kadar yakın olduğunu bilerek, güvenlik hizmetini her koşulda almanın ve değerli bir birey olmanın öz güvenini yaşayacaktır. Emniyet Teşkilatı kendisine duyulan güven ve saygıyı arttırmanın yanında, vatandaşa verdiği önem ile de Engelsiz Türkiye Projesi kapsamında engellerin bir tanesini daha kaldırmış olacaktır.

Günümüz teknolojilerinin getirdiği yenilikler sayesinde yüz yüze iletişim giderek azalmakta ve her geçen gün bireyler telefon ve internet üzerinden karşılıklı yazışmak suretiyle iletişim kurmaktadırlar. Telefon görüşmesi yapmak suretiyle ihbar ve şikayette bulunmak istemeyen bir birey SMS servisini kullanarak gerekli bilgilendirmeyi yapabilecektir. Yine yardıma ihtiyacı olan bireyin, bulunduğu ortam itibariyle sesli konuşmasının can ve mal kaybına neden olacağı durumlarda, ihbar ve şikayetlerini SMS vasıtasıyla bildirebilecektir.”

“Çağımızın polislik anlayışında polisin suçla mücadelede başarılı olabilmesi için toplumun desteğini almış olması bir zorunluluktur” denilen açıklama şöyle tamamlandı: “Bu kapsamda suçla mücadele unsurlarının temelini teşkil etmekte olan, ihbar alma ve koordinasyon hizmetlerine bu yönüyle bakıldığında bir yenisi daha eklenmiş olacaktır. SMS hizmetinin faaliyete geçmesiyle, suç ve suçlularla mücadelede vatandaşın polise olan desteği daha da artmış olarak hizmetini sürdürecektir. Bu bağlamda vatandaşlarımızın 155 Polis İmdat Acil Çağrı kısa numarasını kullanmak suretiyle ücretsiz olarak cep telefonundan acil durumlarda, ihbar ve şikayette bulunabilmesi amacıyla 155 SMS servisi, 01 Şubat 2014 tarihinden itibaren kullanıma açılacaktır.” – SAMSUN

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.