step mom and son porn videos

logo

reklam
23 Kasım 2013

%20’LİK ARTIŞ ZAMMA ZORLADI…

ekmek-zamminin-nedeni-belli-oldu-5342289_400Türkiye’de un fiyatlarına yılbaşından bu zamana kadar gelen yaklaşık yüzde 20’lik artışın ekmek üreticilerini zam yapmaya zorladığı belirlendi.

Samsun Fırıncılar Odası, 60 kuruştan satılan 250 gram ekmeğin fiyatını 75 kuruşa çıkarma kararı aldı. Yüzde 25’lik artış henüz uygulanmazken, zam yapılmasında un fiyatlarındaki artışın etkili olduğu bildirildi.

Bu arada, Samsun Halk Ekmek Fabrikası da zam yapmayı planlıyor. Konu hakkında bilgi veren Samsun İlkadım Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Abdullah Arslan, “Bizim de ekmeğe zam yapma gibi bir durumumuz söz konusu. Son günlerde un fiyatlarında ciddi artış oldu. Un fiyatları uçtu gitti. Türkiye’deki buğday kalitesi sıkıntılı, ithalde de artış var. Bizim ana giderimiz undur. Yani ekmeğin ana bileşeni un olduğundan dolayı un fiyatları arttıkça ekmek fiyatları da artar. Halk ekmeğe gelecek zammı biz 10 kuruş olarak düşünüyoruz. Ancak karar yönetim kurulu toplantımızda alınacak” dedi.

2013 yılı içerisinde 50 kiloluk unun çuvalına 8 lira zam geldiğini söyleyen un satıcısı Aleattin Dinler, “Ocak 2013’te unun 50 kilogramlık çuvalı 45 liradan satılırken, şu anda 53 ile 55 lira arasında değişiyor. Bunun nedenleri arasında ülkemiz buğday alımında dışa bağımlıdır. Buğdayı un fabrikaları Rusya’dan getiriyor. Çünkü ülkemizde üretilen buğday kalitesiz ve hastalıklı oluyor. Ülkemizde yerli buğdaya ağırlık verilmesi için çalışmalar yapılması lazım” diye konuştu.

Öte yandan Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Ali Yiğit ise geçen günlerde yaptığı açıklamada, yılbaşından önce vatandaşın ekmek zammına hazır olmasını istemiş ve “Üyelerimiz ile müzakere ederek, 60 kuruştan satılan 250 gram ekmeğin fiyatını 75 kuruş olarak belirledik. Ama uygulamaya koymadık. Bu zammı istediğimiz zaman uygulayabiliriz” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu. – SAMSUN

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.